„Tady žila má 4letá dcera a její 6letá kamarádka v domnění, že je o ně 24 hodin postaráno,“ napsala na sociální sítě Kateřina V., matka, která svou holčičku svěřila do rukou vychovatelů na táboře ve Varvažově, který pořádá Agentura7. Přiložené fotografie dost drsně ilustrují život na táboře. A rozhodně to nevypadá jako místo snů.

Na chodbách leží psí exkrementy, na verandě rozpité lahve alkoholu, nedopalky od cigaret. Zařízení ubytování také není ideální – předpotopní záchody, postele bez povlečení a prostěradel a totálně špinavá voda v malém bazénu. Paní Kateřina s manželem dcerku i její kamarádku z tábora odvezli a radili všem, aby udělali to samé.

Na Facebooku se pak strhla doslova bouře a všichni se vrhli na pořadatele tábora. Jenže ten má jednoduché vyjádření. „Dnes 13. 7. 2016 v 5 hodin ráno vnikla do zabezpečeného areálu dětského tábora Varvažov dospělá osoba a svévolně se pohybovala po areálu. Během pohybu po areálu byla tato osoba konfrontována několika vedoucími vč. hlavní vedoucí tábora, což bohužel vyústilo ve verbální a fyzické napadení vedoucích ze strany neznámé osoby,“ uvedl jednatel společnosti Radek Kraus.

Ukázalo se, že onou neznámou osobou je otec jedné z účastnic tábora, který svou nespokojenost řešil, podle Krause, tímto nevhodným způsobem. „Zveřejněné informace a fotografie považujeme za zcela vytržené z kontextu, vážou se k objektům, ke kterým děti nemají přístup a nejsou součástí žádného organizovaného programu,“ vysvětlil Kraus.

Agentura celou věc s nespokojeným otcem dívenky dále řeší. „Navrhli jsme smírné řešení včetně vrácení prostředků vynaložených za pobyt dítěte na táboře. Z pozice napadených vedoucí však agentura zvažuje právní kroky, jelikož sama dbá na bezpečnost nejen účastníků, ale i všech zaměstnanců,“ doplnil Kraus s tím, že na muže již bylo podáno trestní oznámení a věc bude řešit policie.

Dodal také, že tábor dnes ráno navštívila rovněž kontrola z hygienické stanice a neshledala žádné nedostatky.

K celé věci se navíc vyjádřila i hlavní vedoucí tábora. „Co se týče nespokojenosti rodičů, kteří tento příspěvek pustili do světa, byli jsme předem domluveni, že si dceru na základě nespokojenosti s programem vyzvednou v 8:30 ráno. Nespokojeni byli z toho důvodu, že dceři byl zakázán večerní program, jelikož nedodržovala táborový řád a chovala se velmi hrubě k ostatním dětem,“ uvedla.

Fotografie bazénu je naprosto bezpředmětná, jelikož není v provozu, děti k němu nemají přístup, ale to již rodiče zapomněli vyfotit. Dále následuje fotka, kde jsou postele bez povlečení, jedná se o pokoj, kde nejsou ubytované žádné děti tento turnus. Co se týče dárečku, co nám nechal pejsek, tak to se bohužel někdy stává a všichni, co mají domácího mazlíčka, s tímto máme zkušenosti,“ vysvětlila vedoucí.

Dále jsem se chtěla vyjádřit k agresivnímu chování tatínka, který ze začátku slovně napadal jednu naši vedoucí, kterou následovně nahnal do umývárek, kde ji fyzicky napadl. K akci doběhla druhá vedoucí, která se slečnu snažila bránit, a tu uhodil do obličeje. Toto jednání budeme řešit přes policii,“ dodala žena.

„Přijali jsme mailem od obvodního oddělení oznámení o nevhodných podmínkách na táboře ve Varvažově. Spolu s přiloženou fotodokumentací jsme věc založili a předali na hygienu,“ řekla Blesk.cz policejní mluvčí Kamila Ingrišová.

Fotogalerie
14 fotografií