Půjdu se střelit, napsal na Facebook a zmizel: Po mladíkovi z Aše pátrá vrtulník s termovizí

Robert po sobě nechal dopis na rozloučenou a zmizel.
Autor: ČTK - 
20. 4. 2016
11:28

Vrtulník s termovizí a desítky policistů a hasičů pátrají v okolí Aše po jedenadvacetiletém Robertu W. Mladík v úterý přes sociální sítě zaslal své sestře dopis na rozloučenou a od té doby o sobě nedal vědět, naposledy ho viděla jeho matka v pondělí večer, řekla ČTK policejní mluvčí Zuzana Týřová.

„Pohřešovaný muž je asi 170 centimetrů vysoký, hubený, má krátké hnědé vlnité vlasy a hnědé oči. Na pravé lícní kosti má jizvu o délce zhruba dva centimetry. Na vnitřní straně levé ruky tetování – nápis AC/DC. Naposledy na sobě měl černošedou teplákovou bundu na zip s kapucí, kalhoty nezjištěného druhu a kotníkové plátěné černobílé kecky značky Vans s bílými tkaničkami,“ uvedla Týřová. Mladík neužívá žádné léky ani návykové látky, u sebe měl mobilní telefon, který je nyní nedostupný.

Chebští kriminalisté po muži pátrají od úterního večera. „Pátrací akce pokračuje i dnes od ranních hodin, kdy 50 policistů a hasičů prohledává Aš a její okolí v místech, kde by se pohřešovaný mohl nacházet. Do akce byl zapojen i policejní psovod a vrtulník s termovizí. V případě jakýchkoliv informací k pohřešovanému muži volejte na bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu,“ doplnila mluvčí.

Doporučujeme
malenabald ( 21. dubna 2016 08:58 )

Lidé, co se chtějí zastřelit, tak jdou a udělají to bez toho, aby informovali národ. Ti, co to udělat nechtějí, jen chtějí být důležití, ti to napíší a pak čekají "na záchranu". Doufám, že to čteš, inteligentní mladíku z Aše.

viIIi ( 20. dubna 2016 15:31 )

5. Prkno přední a zadní stěny budky musíme hoblíkem nebo rašplí zkosit tak, aby stříška k těmto stěnám dolehla celou plochou. Úhel si vyznačíme pomocí přiložené boční stěny. 6. Nyní máme vše připraveno ke smontování. Nejprve si však předvrtáme otvory pro vruty. Kdybychom tak neučinili, mohlo by se stát, že při sešroubování budky její jednotlivé části popraskají. K sešroubování jednotlivých dílů použijeme vruty do dřeva o délce 40 mm. Budka se musí občas čistit, a proto má mít odnímatelnou stříšku nebo jednu ze stěn. Proto jsme pro spojení dílů použili vruty, a ne hřebíky. Lze ji tak snadno rozšroubovat. 7. Máme-li budku sešroubovanou, připevníme k její zadní stěně závěsnou lištu. Lišta zhotovená z laťky 8x50 cm slouží k přichycení budky na strom. Tento krok však můžeme vynechat, pokud již máme pevné stanoviště pro umístění naší budky. 8. Budku opatříme vhodným ochranným nátěrem. Natřeme ji nenápadnou hnědou nebo zelenou barvou, výraznějších barev se totiž ptáci bojí. Pokud však nemáme k dispozici žádnou vhodnou barvu, nic se neděje. Budku můžeme nechat klidně i nenatřenou. Potřebné nástroje Potřebný materiál pilka prkno 15x2cm délka 85cm vrtačka + vrtáky prkno 15x2cm délka 100cm metr vruty do dřeva hoblík nebo smirkový papír barva + štětec tužka

viIIi ( 20. dubna 2016 15:26 )

Výroba ptačí budky Jak na to -> Dílna Jestli máte rádi přírodu a rozhodli jste se, že uděláte dobrý skutek, máte příležitost si podle našeho návodu najít nové kamarády mezi ptactvem tím, že jim postavíte domeček. Můžete začít třeba hned... Vše pro vaši kancelář a vždy něco navíc ... Vše pro vaši kancelář a vždy něco navíc ... Každá ptačí budka musí odpovídat způsobu života a zvyklostem opeřenců, jinak zůstane neobydlena. Dbáme, aby budka nebyla příliš zastíněna větvemi. Vletový otvor má směřovat na východ nebo jihovýchod. Špačkům dáváme budky do blízkosti polí a luk, pro sýkorky a rehky do zahrad a sadů. Budky by měli být vzdáleny od sebe minimálně 20m, aby nedocházelo ke sporům mezi páry, které hledají potravu pro mladé. Rozměry budek (cm) menší druhy sýkor sýkory, brhlíci, lejsci strakapoudi, sýkory, špačci dudci, poštolky, menší sovy dno 12 x 12 12 x 12 15 x 15 20 x 20 - 30 x 30 průměr vletu 2,8 3,2 - 3,5 4,7 - 5 9 - 13 vnitřní výška budky 20 - 25 20 - 25 26 - 28 35 - 40 zavěsit nad zemí (m) 2 - 8 2 - 8 4 - 8 6 - 12 Postup 1. Prkna z vnější strany ohoblujeme. Na vnitřní straně mohou zůstat hrubá. Pokud nemáme k dispozici hoblík, očistíme důkladně venkovní stranu smirkovým papírem. 2. Ke zhotovení budky použijeme smrková prkna 20 mm silná, aby chránila obyvatele budky před vnějším chladem, teplem i deštěm. Připravíme si 2 prkna o šířce 15 a 19 cm, na které si narýsujeme rozměry jednotlivých dílů. Na prkno široké 15 cm vyznačíme zadní stěnu o délce 30 cm, dno o délce 15 cm a přední stěnu o délce 35cm. Na prkno široké 19 cm vyznačíme střechu budky o délce 30 cm a dva lichoběžníky tvořící boční stěny (delší strana 35cm, kratší 30cm). Šikmou horní plochu děláme kvůli lepšímu odvodu vody ze stříšky. 3. Vyřízneme podle nákresu jednotlivé části budky. 4. Vletový otvor pro ptáky na čelní straně vyřízneme 17 cm od horního okraje. K vyříznutí je ideální tzv. děrovací pila, která se nasazuje do sklíčidla elektrické vrtačky. Je

honza54 ( 20. dubna 2016 15:13 )

zastřelíš se až ti dají za hledání účet blbe

jilji ( 20. dubna 2016 14:35 )

Co se divíš, diskuze by se podobala té pod Peroutkou .))))

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud