Sám bez doprovodu a navíc bez registrační značky a pojištění. Stroj, který koupil v Polsku, vezl domů na Znojemsko, do Vratěnína. Přítomnost kombajnu motoristy na dálnici šokovala a hlavně rozčilovala. Stroj svojí čtyřmetrovou šířkou překážel a pomalou jízdou o rychlosti maximálně 40 kilometrů brzdil v odpolední dopravní špičce provoz.

Naštěstí nejel kombajnista po D11 dlouho. Na 86. kilometru, blízko nájezdu u Hradce Králové, odkud mu zbývalo do cíle necelých 200 kilometrů, stroj zastavila dálniční policie. Mladíkovi další jízdu zakázala a Jakub L. musel za jejich doprovodu a asistenční služby kombajn až do zajištění odtahu a potřebných dokumentů odstavit.

„Proč se vydal po dálnici, nebyl však schopen policistům vysvětlit,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková. A do řeči mu nebylo ani s redaktorkou Blesku. „Mám toho plný zuby,“ rozčiloval se zemědělec. Zda na D11 sjel omylem nebo šlo o záměr, snad sdělí úředníkům v přestupkovém řízení.

Jakub L. porušil řadu dopravních předpisů. Řídil stroj bez registrační značky a pojištění, jel s ním po dálnici, kam mohou jen vozidla s nejnižší rychlostí 80 kilometrů v hodině, a dopustil se přepravy nadměrného nákladu bez patřičných povolení. Kombajn byl totiž široký 3,90 metru, což je o téměř metr více, než je povoleno. Hrozí mu za to pokuta až do půl milionu a až roční zákaz řízení.

Video
délka: 01:14
480p 360p 240p

Kombajn na dálnici Aktu.cz

Fotogalerie
5 fotografií