Čtyři děti přišly o tátu: Muže srazil nepozorný řidič a ujel

Čtyři děti přišly o tátu: Roma srazil nepozorný řidič a ujel (ilustrační foto).
Autor: dce - 
9. 4. 2016
22:09

Bylo 27. března, když se jedné rodině v Praze zcela změnil svět. Nepozorný řidič na Sokolovské ulici srazil chodce, který se pohyboval ve vozovce. Čtyři děti přišly při tragédii o tátu.

Byla neděle kolem osmé večerní, když osmadvacetiletý otec od rodiny procházel Sokolovskou ulicí v Praze. Poblíž křižovatky Švábky ho ale srazil nepozorný řidič. Aniž by muži poskytl jakoukoliv první pomoc, nebo alespoň zavolal sanitku, z místa činu ujel.

Mladý muž těžkým zraněním podlehl i přes velkou snahu lékařů o záchranu. Policisté rozjeli pátrací akci, ve které žádali o pomoc i možné svědky události.Celý případ si převzali kriminalisté z oddělení vyšetřování dopravních nehod a ti nyní na případu pracují pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk den po tragédii. Podle serveru Romea.cz se pachatele už podařilo zadržet.

Rodině se čtyřmi malými dětmi to ale už tátu nevrátí. Bez jeho příjmů ze zaměstnání se ocitají v tíživé situaci. Lidé z Církve československé husitské ve spolupráci s evangelickým farářem Mikulášem Vymětalem se ovšem rozhodli nebohé rodině pomoci a uspořádali finanční sbírku, kterou uskutečnili na česko-romské bohoslužbě 7. dubna.

„Byl to člověk se srdcem na správném místě, výborný fotbalista, živitel rodiny a především milující otec, kterého teď po těžko pochopitelné tragédii moc postrádají jeho děti, družka, rodiče, všichni příbuzní a přátelé. Ačkoliv tatínka dětem nikdo vrátit nemůže, můžeme pomoci jejich mamince překlenout nejtěžší období, které je teď všechny čeká, kdy se budou vyrovnávat se ztrátou a bojovat se sociální nouzí, do které se pod vlivem těchto okolností dostali,“ řekla pro server Romea.cz Adéla Dluhošová, jedna z organizátorů bohoslužby.

 

Doporučujeme
ppadys ( 10. dubna 2016 18:32 )

Pro toho hajzla je pět let málo.

mikimaus321 ( 10. dubna 2016 09:27 )

další výdaje do ničeho

ellenic ( 10. dubna 2016 09:24 )

Při ohledu na neštěstí, které se v této rodině stalo je obecně otázka, proč mají lidé v dnešní době více dětí, v tomto případě čtyři děti. Problém bude, že družce nevznikne nárok na vdovský důchod a pouze děti budou mít sirotčí důchod .

mikimaus321 ( 10. dubna 2016 08:11 )

konečně dobrá zpráva po ránu alepoň nespodí další příživníky

kradu ( 10. dubna 2016 07:24 )

toho by ve tmě neviděly ani z reflexní vestou

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud