Útok na klub Atlas v pražské ulici Ve Smečkách přišel pozdě odpoledne. „Skupina mužů v baru zdemolovala vnitřní vybavení, nikoho ze zaměstnanců ani klientů ale nenapadla,“ řekl Blesk.cz policejní mluvčí Jan Daněk. 

V půl páté už po útočnících pátrali policisté, ale marně. Asi v osm večer už 50 příslušníků ze speciální pořádkové jednotky zasahovalo se samopaly v rukou v konkurenčním kabaretu Darling. „Nemohli jsme vyloučit, že útočníci nejsou ozbrojeni,“ uvedl Daněk.

Podle informací serveru Tíseň.cz se zde údajně měli nacházet oni útočníci, kteří zdemolovali klub Atlas. Celé čtyři hodiny po dobu zásahu byla ulice Ve Smečkách uzavřena i pro pěší. Útočníky ale nenašli, přesto policie odvedla jednoho muže v poutech. „Zatčený muž byl cizinec, který u sebe neměl doklady, policisté ho tedy převezli na služebnu k ověření totožnosti,“ doplnil Daněk.

Policie v obou klubech zasahovala již několikrát – v roce 2012 v Darlingu a 2013 v Atlasu dokonce kvůli kuplířství. Co stálo za včerejším útokem v Atlasu, není jisté, je ale možné, že šlo o konkurenční boj – proto možná policie zasahovala i v Darlingu.

Fotogalerie
12 fotografií