Muž, který brutálně podřezal mladičkou Elišku: Nečesaný se mi k přepadení kadeřnice přiznal

Autor: dce - 
24. 3. 2016
11:55

Další den u soudu s Lukášem Nečesaným odhalil nové šokující skutečnosti. Nečesaného bývalý spoluvězeň Jiří Funda tvrdí, že se mu Nečesaný k přepadení kadeřnice v Hořicích přiznal. Jenže jak důvěryhodný může být vrah, který kvůli 15 000 korunám ubodal mladičkou dívku?

Jiří Funda s Lukášem Nečesaným pobýval ve vězení tři měsíce. On sám byl odsouzen za brutální vraždu mladičké Elišky v jejím bytě v Praze pod Vyšehradem. Kvůli finanční nouzi ji přišel požádat o půjčku. Dívka si šetřila peníze na nový notebook – 15 000 korun, které měla doma, mu dát odmítla.

Když odešla umýt nádobí, vzal jí Funda bankovky z kabelky. Dívka ho však viděla a začala na něj křičet. Funda se ji poté rozhodl zabít kuchyňským nožem. „Dvakrát ji podřízl, ale to mu nestačilo a ještě ji pětatřicetkrát bodl. Takový způsob vraždy se vymyká, bezdůvodně se choval zcela brutálně,“ popsala předsedkyně soudního senátu Veronika Čeplová, která Fundovo počínání označila za „naprosto bestiální jednání“.

Video Otřesný mord - Richard Veselý, David Malík
720p 480p 360p 240p

Po činu zahladil stopy, vzal peníze a dívčin mobil a z bytu odešel. Zavražděnou později objevil soused, kterému bylo divné, že přestala komunikovat s ním i s dalšími kamarády. Funda za své šílené jednání dostal od soudu 25 let. Ve vězení se setkal s Lukášem Nečesaným – sdíleli spolu celu.

„Dělali jsme spolu kraviny, třeba jsme hráli karty, a když prohrál, vybuchl a mlátil do zařízení cely, to mě zarazilo, tak jsem s ním pak ty karty nehrál. Jednou do mě silně strčil – prostě vybouchl, pak se ale uklidnil,“ tvrdil Funda ve výpovědi, která se četla před soudem.

„Přiznal se mi, že bral pervitin a kouřil trávu. Svěřil se mi, že bral tátovi peníze z trezoru. Vyprávěl mi, že byl v kadeřnictví, kadeřnici říkal baba, že ho něčím nasrala a že ji praštil! Pak říkal, že ho z toho táta vyseká,“ šokoval Funda.

Nakonec byl k soudu on sám předveden. Kvůli údajnému strachu o svůj život a bezpečí své rodiny požádal o ochranu – k soudu ho přivedli tři těžkooděnci se samopaly. Funda měl na sobě neprůstřelnou vestu a kuklu, kterou nesundal ani při výslechu.

Osobně pak potvrdil slova, která z jeho předchozí výpovědi už četl i soudce. Obhajoba ovšem požádala o osobní konfrontaci s Nečesaným bez kukly a s vyloučením veřejnosti, tu ale soud neumožnil.

Před soudem vypovídal také znalec, který se vyjádřil k předchozímu posudku o paměti kadeřnice. „Paní znalkyně je zapsaná jako znalkyně z oboru školství a kultura a jak jsem řekl, tyto otázky spadají do oboru zdravotnictví, takže v tomto ohledu není způsobilá,“ uvedl.

Promítalo se také video z místa činu, krev byla doslova všude! Soudce dále četl i výpovědi Lukášových spolužáků, někteří ho označili za normálního kluka, jiní mluvili o jeho agresivitě a o fámách, že bere drogy. „Asi bych se nedivil, kdyby to Nečesaný udělal, vzhledem k jeho výbušnosti a finanční situaci,“ řekl jeden ze studentů.

Po Fundově výpovědi mluvil u soudu i druhý vězeň, kterému se sám Funda s Nečesaného přiznáním svěřil. K případu ale neřekl ovšem nic, co by jen pár minut předtím nezaznělo. „Řekl mi, že byl 3 měsíce s Nečesaným na cimře, že je agresivní, mstivej a vztahovačnej. Že on říkal, že ho ta baba nasrala a von chytil nerva.“

Doporučujeme
kusinda1 ( 30. března 2016 08:51 )

podle mě je nevinen ,chudak ani neví jak vypada palka

pokrok ( 27. března 2016 17:30 )

Obrovskou bolest bude cítit, pokud by přišel o ty vily,- co nakoupil za "poctivě vydělané peníze". To pak bude krvácet celá Nečasovic rodina

pokrok ( 27. března 2016 17:26 )

Víme, že ten den,-kdy byla kadeřnice zmlácena - tak feťák pr-el v bavoráku neměl, ale odvezl ho ze školy nějaký Hruš - neznámo kam. Že by na feting, nebo pro peníze?

pokrok ( 27. března 2016 17:21 )

Byl propuštěn na politickou objednávku, kdy poslankyně za ANO Jana Pastuchová, dobrá to známá otce Nečesaného, požádala svoji kolegyni - bývalou min. spravedlnosti Helenu Válkovou o tuto laskavost. Sám prezident Zeman, se k této kauze také vyjádřil- a dá se říci, že v neprospěch Nečesaného,- stejnějako stávající min.spravedlnosti Pelikán. Nečesaný milost nedostal, ale peníze a vyšší moc = známosti na těch správných místech stále vládnou světem. A otec Nečesaného,- kterého už očistění syna stálo přes tři miliony,- jak vidět peníze má,- a dlouhé prsty = známosti - tak ty rovněž.

pokrok ( 27. března 2016 17:04 )

Když chytl nerva, tak brýle zřejmě něměl a nebo podle toho jak to tam vypadalo - byl pod vlivem, Normálně vidícímu by na skolení kadeřnice basebalovou dřevěnou pálkou, (a muselo to být něco takového, protože se tam po polenu nenašly žádné úlomky)- by stačila 1-2rány, aby kadeřnice šla k zemi. Jak to tam vypadalo nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností byl pod vlivem drog, kdy "chytl nerva" a proto řádil jak "tajfun". A pokud nenašli otisky jeho bot které by tam logicky musely být,- protože on byl posledním kdo tam vstoupil,- pak měl boty někoho jiného. Dle jedné výpovědi zaznělo - že jej nějaký Hruš někam vezl.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud