Vražedná jízda Hepnarové: Inspirovala ji úřednice z národního výboru

Autor: ljš - 
22. 3. 2016
05:00

Nenáviděla lidi a přemýšlela jen o tom, jak se jim co nejlépe pomstít. Olga Hepnarová dlouho nevěděla, jak plánovanou masovou vraždu provést, a připravila si hned několik scénářů. Nakonec si jako vražedný nástroj vybrala auto. K tomu ji ale přiměla náhoda...

O tom, že chce spáchat co nejhorší zločin, měla mladá Olga jasno už ve dvaceti letech. Zabývala se už jen tím, jak to udělat, aby zabila co nejvíce lidí. Nejprve plánovala, že podkope koleje a nechá vykolejit vlak, pak přemýšlela o tom, že na nějaké veřejné místo nastraží výbušninu. Později se dokonce přihlásila do kroužku SVAZARMu, protože si naplánovala, že bude střílet po lidech ze střechy jednoho z domů na Václavském náměstí.

Všechny tyto plány ale skončily na tom, že nebyla schopná je technicky realizovat. K výbušninám ani zbraním neměla přístup a podkopat koleje bylo příliš náročné. Na myšlenku zabíjet autem ji nakonec přivedla velká náhoda, která ale ve filmu Já, Olga Hepnarová chybí.

Video Film o poslední popravené ženě v ČSSR Já, Olga Hepnarová: Podívejte se na ukázky! - Bontonfilm
1080p 720p 480p 360p 240p

Zhruba rok před útokem byla Hepnarová předvolána ke komisi na národní výbor kvůli nedoplatkům za provoz její chaty v Olešku (tam také strávila poslední dny před svým hrůzným činem). Před úředníky se rozhodla učinit něco, čemu říkala "čestné varování".

Bez vytáček se přiznala k tomu, že nenávidí lidi a chce se jim pomstít. "Jedna z členek komise jí tehdy odvětila něco ve smyslu, že pokud má takové názory, tak by neměla pracovat jako řidička, protože by s pomocí auta mohla něco provést. To ji inspirovalo," píše se v knize Psychologie masových vrahů. Pak už Olze zbývalo jen vybrat datum a místo...

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
razdvarazdva ( 22. března 2016 12:07 )

tak ho dostihla karma když tam stál......

razdvarazdva ( 22. března 2016 12:04 )

přesně tak.....

moiaza ( 22. března 2016 09:49 )

Je neuvěřitelné, jak po 30 létech najednou všichni si vzpomenou a přesně vědí, jak to tehdy s Hepnarovou bylo. Závidím tu paměť a představivost.

byvalyvoliccssd4 ( 22. března 2016 08:33 )

My, sexuální úchylové, klafundy a ostatní levicová lůza milujeme vraždění a všechny formy sadizmu.

kajman1 ( 22. března 2016 08:21 )

 Kalafuno ty hlava děrovaná ti už dočista výtek mozek já nesnáším takové debgese jako si ty !!! Chapes to magore !! A tobě podobné dementy!!! Idiot zustava idiotem ty si tím idiotem dementnym chapes to !!!! Pako posrate!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud