Měla se domů ze školy vrátit kolem jedné hodiny. Když nepřišla, rodiče zburcovali policii. Pátrání po Aničce trvalo pět měsíců, během kterých byly nalezeny pouze klíče a její batoh. Až 16. března objevili policisté ostatky nezletilé dívky. Pitva a identifikace rodičů prokázala, že jde o Aničku.

Její tělo bylo zahrabáno hluboko pod zemí poblíž místa, kde policisté pár dní po zmizení našli její klíče. Pravděpodobně po dívce pátrali i kolem jejího zakopaného těla. Nic ale nenašli. A to ani s pomocí kynologů se speciálně vycvičenými psy.

Ti tvrdí, že pach mohl překrýt závan odpadků nebo pachy jiných osob, které už přes místo přešly. Tělo ovšem nakonec vyhrabala divoká prasata v honbě za potravou. Ta prý mohl nalákat zápach odpadků, který psy ruší.

K odhalení tak trošku přispělo i testování nové techniky. Policisté v ulici Nad Havránkou, kde se nakonec Anička našla, nasadili vůz s GPS, který dokáže přes satelit terén prohledávat pomocí 3D technologie. Nebyla to ale nová technologie, která objevila hrob dítěte. Část terénu se nezdála policistům, kteří byli kvůli testování na místě.

Ještě ten den byl pak zadržen Otakar Tomek, který byl v souvislosti se zmizením Aničky vyšetřován už jednou. Tentokrát policisté poblíž místa nálezu u jednoho z rozestavěných domů našli i stavební nástroje s otisky Tomka, které měly být důkazem. A později se ukázalo že nebudou jediné – na místě se našla i Tomkova DNA, nad mrtvolkou se totiž ukájel!

Tomek ale svou vinu odmítal. 21. března se pokusil ve vazbě o sebevraždu oběšením. Byl v kómatu převezen do nemocnice, kde po dvou dnech zemřel.

Fotogalerie
24 fotografií