Děti popsaly vteřiny před nehodou: Zachránila nás paní učitelka. Bouraly jsme už podruhé

Autor: Ivan D. Hladík, ljš - 
9. 3. 2016
14:24

Těšily se na výlet na Pražský hrad, místo toho prožily hrůznou nehodu a skončily v nemocnici. Bylo to přitom už podruhé během několika měsíců! Děti z vejprtské školy popsaly, co předcházelo havárii jejich autobusu.

Vašek a Jakub, se kterými Blesk mluvil v motolské nemocnici, měli velké štěstí, že z nehody vyvázli jen s lehkými zraněními. Zdraví jim zachránila jejich duchapřítomná paní učitelka. „Zakřičela, ať se něčeho chytneme, a pak jsme hned nabourali. Ven jsme museli vylézt rozbitým oknem,“ vyprávěli.

Právě děti, které pedagožku poslechly, vyvázly z nehody jen s drobnými zraněními. Některé ale reagovat buď nestačily, nebo měly například na uších sluchátka. „Jsme paní učitelce vděční,“ shodovali se rodiče, kteří si pro své děti do Motola přijeli. Pedagožka je bohužel jednou z vážněji zraněných.

Video Zpověď lékaře z vybourané sanitky. „K havárce autobusu nás dovezli až hasiči.“ - Blesk Zprávy 24
1080p 720p 480p 360p 240p

Přestože děti do Prahy cestovaly v moderním autobuse, připoutány nebyly. „Nikdo nám při odjezdu neřekl, že si máme zapnout pásy,“ řekli Vašek s Jakubem.

Děsivé je, že stejná třída bourala během krátké doby už podruhé. „Ta první nebyla tak vážná. Bylo to v lednu a stala se podobně. Autobus s dětmi také dostal smyk a narazil do stromu. Se školou už ho nikdy nikam nepustím,“ řekl otec jednoho z chlapců.

Video Video z vnitřku autobusu - Video David Malík
480p 360p 240p

Rodiče také velmi pobouřilo, že jim zástupci školy volali s velkým zpožděním. O nehodě se ale dozvěděli od svých vyděšených dětí, které jim volaly bezprostředně poté, co se nehoda stala.

Většina dětí utrpěla jen lehčí zranění a rodiče si je během odpoledne mohli odvézt domů. Někteří malí pacienti ale musejí v nemocnici zůstat přes noc na pozorování. Nejvážnější zranění utrpělo dítě, které mělo otevřený hrudník a poraněnou plíci a slezinu. V současné době je na oddělení ARO mimo ohrožení života.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
atakdale ( 21. března 2016 08:51 )

jděte s těmi hrubkami do zádele a hlavně zpátky do školy, pokud jste tam vůbec chodili, dementi

kukuku ( 17. března 2016 13:13 )

Nějak mě to sem znovu zavedlo. Markete80 se omlouvám za to, co na ni padlo, snad už je dobře Jinak si nemůžu pomoct "Bouraly jsme podruhé" může myslící člověk napsat jenom pokud ty děti ukradly autobus, samy s ním jely a bouraly. Pokud to bylo s dospělým řidičem, pak se nutně musí napsat "Bourali jsme podruhé".

ganzanie ( 9. března 2016 22:25 )

di do ***e kukuůů,seš blázen,magore,ty se nehodíš ani jako trpajzlík na skalku,negramote

ganzanie ( 9. března 2016 22:14 )

nestraš,zítra musím být jinde na desátou,cca 7O kilašů od svého bydliště,snad nespadnu s autem do příkopu,a to mám dálniční známku píšu tak upřímně

ganzanie ( 9. března 2016 22:02 )

markéto,buď štastná,že tvým dětem se nic nestalo,no já mám jednoho syna už je dospělej,šlak by mě trefil kdyby se mu něco stalo,a to jsem nikdy nemusela poděkovat všem hasičům,policii a záchrance

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud