Valentýnská vražda v Teplicích: Elišku (†13) do nebe vyprovodil i milovaný koník

Autor: Jana Ulrichová, ljš - 
1. 3. 2016
13:24

Bylo jí teprve třináct let, když odešla na věčnost rukou o rok staršího vraha. V úterý dopoledne se s Eliškou rozloučila rodina, známí a kamarádi. Ti jí na pohřeb přivedli i jejího milovaného koně.

K poslednímu rozloučení přišly do duchcovské kaple přes dvě stovky lidí. Do maličké obřadní síně se tak vešli jen ti nejbližší. Eliščina zoufalá babička seděla v první řadě a celý obřad proplakala s hlavou v dlaních. 

Právě ona totiž zavražděnou dívku spolu s jejími dvěma strýci vychovávala. K matce, která pohřeb také proplakala, chodila jen na návštěvy. Babiččin smuteční věnec tak umístili na nejvýznamnější místo, přímo na bílou Eliščinu rakev. Věnce od matky a malých sestřiček, strýců, otce a spolužáků ze školy byly rozprostřeny kolem ní.

Na poslední cestu holčičce zahráli nejprve píseň Ztrácím od Marka Ztraceného. Po ní promluvila smuteční řečnice, která Elišku popsala jako veselou, kamarádskou, usměvavou a velmi oblíbenou. „Měla ráda hudbu, zpívala a hrála na kytaru. Milovala také koně,“ řekla. Právě koníka Filipa, na kterém často jezdila, jí kamarádi na pohřeb přivedli a ozdobili ho bílými stužkami.

Obřad v kapli zakončila píseň Anety Langerové Voda živá. Poté se všech dvě stě přítomných přesunulo k rodinné hrobce, do níž byla Eliščina rakev uložena. Babičku a matku museli cestou k hrobu podpírat příbuzní. Každý ze smutečních hostů pak na Eliščinu rakev hodil kytičku nebo ratolest, aby ji vyprovodil na poslední cestu.

Třináctiletá Eliška byla ubodána v polovině února v zahradní chatce v Teplicích svým o rok starším přítelem Danielem. Ten měl přitom už dávno být umístěn do diagnostického ústavu, protože se v minulosti pokusil zabít svého kamaráda.

Doporučujeme
balika ( 1. března 2016 19:29 )

Ano, je to tragédie, rodiče stáli za houno a babička na její východu evidentně nestačila. Co má mít co 13 letá holka přítele? Ta se má doma připravovat na vyučování.

frantaklika ( 1. března 2016 17:57 )

máš pravdu holky je nám líto, ale rodičům to bude za pár týdnů šumák a matka vrhne další

balcarova3 ( 1. března 2016 17:03 )

 je mi Vás tak líto - všech co sem dáváte ty ,,vtipný,, komenty....co jste zač?? Jak si můžete dělat z takové věci legraci?? mluvili by jste všichni jinak kdyby se to stalo Vám - ve Vaší rodině....vyhasl tu život mladého člověka - strašným zpusobem a její rodina se s tím nikdy nesmíří...a Vy si tu kompenzujete své malé zakomplexované ego urážkami na jejich adresu?!...ubožáci

kajman1 ( 1. března 2016 15:55 )

 U nás Dnes po delší době otevřeli BAUMAX to tam lidé řadili jak blby .Drs jak kdyby tam bylo vše zadara

kajman1 ( 1. března 2016 15:28 )

 Y1xcvbnm...jen o tebe s tou gramatikou pochybuju!! 😁moc ti to nejde šipky,šipky zpatky do školyčky!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud