Občanské sdružení Kočky SOS Hodonín v pátek přijelo do Milotic, kde měla starší žena podle hlášení chovat desítky koček v nevhodných podmínkách.Dnešní akce v Miloticích byla horší, než jsme si vůbec dovedli představit,“ píše paní Naďa na Facebooku.

Před domem čekali na majitelku, která byla zrovna v obchodě. Nejprve je nechtěla pustit dovnitř, nakonec ale svolila, když jí pracovnice občanského sdružení slíbily konzervy pro kočky. Co je ovšem čekalo na neudržovaném dvoře, to nemohl nikdo předpokládat.

„Paní nám sdělila, že kočky nechce pouštět, protože jí kdysi došla kočka s vypíchnutýma očima a rozbitou hlavou. Od té doby už několik let vězní tyto kočky, které si asi namnožila,“ popisuje.

Na dvoře bylo několik „objektů“, ve kterých byly pozavírané kočky. V jedné z kůlen ležel kocour, který už asi na svůj osud rezignoval – k němu je majitelka nepustila. V králíkárnách okolo pak seděly pozavírané další kočky.

Vedle králíkárny stála jakási bouda, ve které bylo 6 koťat. Koťata byla zakrytá pytlem, aby neviděla ven! Sláma nastlaná navysoko, jak ji tam paní stále přidávala, aby překryla výkaly, byla až do půli dvířek.“

Pět koťat pracovnice z příbytku hrůzy odvezly k sobě. Jedno vyděšené kotě bohužel uteklo. „Paní nám nadávala, vztek se střídal s vyhrožováním policií. Řekli jsme jí, že by je klidně měla zavolat,“ píše Naďa.

U ostatních králíkáren ženy pootevíraly dvířka, aby kočky mohly ven. Další kapitolou je ovšem garáž, kam je majitelka domu nepustila. Zevnitř bylo slyšet škrábání, jak se kočky derou ven. „Kočky dostávají denně mlíko a kabanos, vodu prý nechtějí! Paní evidentně není duševně v pořádku, ale zkusíme to v pondělí ještě po dobrém a uvidíme.“

Fotogalerie
10 fotografií