Vystoupení znalců, kteří měli za úkol vyšetřit paměť napadené kadeřnice, Lukášovu rodinu pochopitelně potěšilo. „Znalci setrvali na svých názorech, přestože byli vystaveni agresivnímu tlaku. Předpokládáme, že dojde velmi brzy k ukončení soudu,“ řekl o přestávce mezi výslechy svědků Luděk Nečesaný.

Ten se velmi pozastavuje nad tím, jak se policie o napadenou kadeřnici dlouhodobě zajímala. „Vrcholnou fraškou bylo čtení zápisu ze září 2014. Obdivuji policii, která najde kapacitu na to, aby dva roky chránila paní poškozenou i v době, kdy je náš syn ve vězení,“ diví se Nečesaný. Nechápe, proč policie ženu hlídala, když si byla dle svých závěrů jistá, že pachatel sedí za mřížemi.

Standardní podle něj není ani to, komu byl úkol chránit ji svěřen. „Co je opravdu velmi zásadní?  Že vyšetřovatel se osobně účastní na ochraně svědka. Ale to asi muselo přijít, protože minule se paní poškozená podřekla u soudu ve smyslu návštěvy dotyčného pana kriminalisty Jušty,“ uvedl. Ve zmíněném zápisu se pak srpnová schůzka s kriminalistou vysvětluje tím, že se poškozená po propuštění Nečesaného cítila více ohrožena.

Soud s Lukášem Nečesaným jsme sledovali ONLINE››

Obhajoba se obává, že mohla policie svědectví kadeřnice ovlivnit. Má údajně navíc další svědky, kteří vyvrací, že by napadená žena Lukáše neviděla v televizi nebo na fotografiích. „Přihlásili se nám na základě toho, že byli v kadeřnictví se stříhat a paní jim ukazovala různé věci. Nicméně v tom posudku znaleckém sama konstatuje, že jí zákazníci opakovaně nosili noviny, ve kterých byla fotka Lukáše. Takže ta hra o tom, že ho dva roky neviděla, mi připadá velmi hloupá,“ konstatoval Nečesaný.

Znalec Miroslav Kopeček soudu potvrdil, že k rekonstruování paměti vlivem informací od okolí u lidí s amnézií dochází. „O tom, z jakého zdroje k tomu mohlo dojít v tomto případě, lze však jen spekulovat,“ uvedl znalec.

Zatímco výpověď napadené kadeřnice byla ve středu u soudu zpochybněna, jiné klíčové svědectví je zřejmě potvrzeno. „My jsme provedli detektor lži u babičky, která opakovaně a konstantně říká, že Lukáš přišel v pět domů. Uvidíme, zdali pan soudce tento detektor lži vezme jako důkaz,“ řekl Nečesaný starší. Lukášova babička totiž potvrdila, že mladík přišel domů v pět hodin, podle časového snímku případu by tak nemohl vraždu stihnout. Jejímu svědectví sice nahrávala skutečnost, že se Lukáš pár minut nato připojil ke svému počítači, kvůli nešťastné formulce o tom, že se »překrývaly ručičky«, byla ale její slova zpochybněna.

Vše o případu Lukáše Nečesaného čtěte ZDE››