Za šikanu učitelky chci hlavu ředitele, oznámil náměstek Krnáčové

Autor: ljš, lut - 
23. 2. 2016
09:17

Systém selhal a ředitel je za to osobně odpovědný! To si o případu šikany učitelky na průmyslovce v pražských Malešicích myslí náměstek primátorky Adriany Krnáčové Petr Dolínek. Ten chce proto ředitele odvolat.

Nijak jsme nepochybili a odstupovat nehodlám, říkal ještě minulý týden ředitel průmyslovky Na Třebešíně František Bártl. Nechce prý dát návod výtečníkům z jiných škol, jak se snadno zbavit ředitele. Podle všeho ale v úřadu dlouho nebude.

Náměstek primátorky Petr Dolínek totiž oznámil, že na nejbližším jednání Rady hlavního města Prahy předloží návrh na jeho odvolání. Rozhodl se tak prý vzhledem k okolnostem, které jsou mu v kauze šikany známy.

„Existence šikany na SPŠ Na Třebešíně je nezpochybnitelná a v celé záležitosti evidentně selhaly kontrolní mechanismy uvnitř školy, přičemž ředitel školy je za jejich správné fungování osobně odpovědný,“ uvedl náměstek Dolínek.

„Proto jsem se rozhodl na nejbližším jednání Rady hl. m. Prahy předložit návrh na jeho odvolání. Budu velmi rád, pokud bude do té doby znám výsledek šetření České školní inspekce,“ dodal.

Oznámení rázného kroku přišlo v den, kdy školu navštívila ministryně Kateřina Valachová s primátorkou Adrianou Krnáčovou. Ty uvedly, že se na ně díky medializaci případu obracejí i další učitelé. Ředitel školy se zatím odmítl k situaci vyjádřit. "Vše se bude řešit zítra na magistrátu," řekl novinářům.

"V tělocvičně jsme se ptali žáků, jaký mají na šikanu názor, někdo se zastával vedení, někdo naopak...," uvedla Krnáčová po setkání se studenty. Dodala, že na celou kauzu ještě nemá jasný názor, musí to vše zpracovat a vyjádří se až na čtvrtečním jednání.

Vše o případu týrané učitelky a dalších výskytech šikany na českých školách čtěte ZDE››

Video Žáci utýrali učitelku: Vedení školy tutlá šikanu a zastrašuje studenty! - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
20tina12 ( 23. února 2016 13:44 )

A dáte děcku na zadek a už se vezete... týrání...Takovou zbraň mají dnešní děti proti rodičům. A jsme v p.... 

ganzanie ( 23. února 2016 11:42 )

ty asi neviděl film Hannibal,to byl děsík ten než někoho vyskalpoval za živa ,uřízl mu kus palice,a vybral kus mozku a udělal si z něho mozeček a nabízel to dětckám v letadle děkuji už nechci zvrhlé filmy,stačilo jednou na to mrknout.. a dnes je to tady v realitě dalšího blázna a to v podobě ňákýho ředitele kryjící šikanu za prachy

ganzanie ( 23. února 2016 11:29 )

za šikanu beru na diskusi blesku kdy o mě někdo vyhlásí alkoholičkou,dobře ví o čem píše,umí v tom šlapat, vypadnu ze všech diskusích i kdybych napsala blbost-studem,a nějakej náměstek krnáčové a ať de do hajzlu,šikana je šikana,tak ať mi to nikdo neflákne-neoznamuje prostřednictvím blesku prej"náměstek"

moiaza ( 23. února 2016 11:17 )

Všechno souvisí se vším. Začíná to havlokapitalismem, zákony, celou společnosti. Dětí jsou nedotknutelné, rodiče žijí v domění že jejich děti má vychovávat škola, sami se honí za majetkem a dětem se věnují málo. Samozřejmě neháži všechny do jednoho pytle. V celé společnosti je něco shnilého. Převládají prvky kapitalismu. Zlodějny, korupce,drogy, prospěchářství, známosti a další nešváry. Lidské hodnoty hodně poklesly. Mnoho lidí je materialisty. Hrabat, hrabat, hrabat. Taková je momentální doba. V dohledné době asi s tím nic nenaděláme.

lipno ( 23. února 2016 11:11 )

Chtít může, ale "ombudsmanka" s IQ na hranici debility ho podrží

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud