Bylo září 2014, když se Aneta vrátila z dovolené a rovnou jela za kamarády do klubu. Podle výpovědi i policejního vyšetřování si dala kokain. Později jela domů ke své kamarádce Kateřině a jejímu příteli Ahmadovi. Právě ten ji o pár hodin později našel, jak se bodá do hrudi.

O nůž se chvíli přetahovali, ale ani rychlá lékařská pomoc už nic nezmohla. Aneta zemřela a policie případ uzavřela jako sebevraždu. To ale odmítla její matka, jisté pochybnosti o faktech ve spise měla i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, a tak celý případ putuje zpět k vyšetřovatelům.

Blesku se ozvala i Anetina známá a bývalá kolegyně z práce. Její vzpomínky na Anetu jsou úplně jiné, než jak ji doteď popisoval i policejní spis. „Byla veselá, chodila hodně sportovat. Prostě veselej typ – rozhodně nefetovala, možná jednorázově, když jí to našli v těch vlasech... Ani alkohol nepila – asi jako si dávaj ostatní mladý, nemyslím si, že je to něco proti něčemu... Byla naprosto bezproblémová,“ řekla.

Podle ní byla Kateřina, která byla s Anetou v bytě v jejích posledních minutách, její nejlepší kamarádka. „Byly jako sestry, ta by nikoho nekryla. Jestli se tam něco stalo, tak ona by ho nekryla. Prostě o tom nic neví,“ prohlásila Anetina známá.

„Co mě zarazilo na vyšetřování – myslím si, že se na to vyprdli moc brzo,“ dodala na závěr žena. I Anetina matka a vrchní státní zástupkyně naznačily, že ve spise je spousta nesrovnalostí a nejasností. Rány v hrudi byly vedeny zleva doprava, což by pravák, jako byla Aneta, prováděl jen obtížně.

Fotogalerie
10 fotografií