Dlouhá tradice a výjimečnost, pro kterou je nejlepší studovat právě tam. Sportovní kurzy v Chorvatsku, lyžařské kurzy v Alpách, výjezdní exkurze po celém Česku a další lákadla pro budoucí studenty. Tím vším se Střední průmyslová škola Na Třebešíně, ve které se začalo učit už v roce 1973, pyšní na svých webových stránkách. Dobrá pověst je ale tatam.

Na internetu jsou k nalezení videa z doby, kdy už průmyslovku vedl současný ředitel František Bártl. Studenti na nich házejí na učitele papíry a odpadky, zamezují mu přístup do třídy a ke katedře a zcela nepokrytě si z něj dělají legraci.

Zdaleka ne všichni studenti toto chování k učitelům ale vítají: Na internetu jsou i četné příspěvky tohoto typu: Zaslouží respekt, je chytrý a ochotný. Jen je často šikanovaný...

Video
délka: 01:05

Žáci šikanují učitelku Blesk TV

Vedení školy konečně promluvilo: Nepochybili jsme

Čtyři dny od zveřejnění prvního článku Blesku o šikaně s tragickým koncem trvalo vedení školy Na Třebešíně, než se k celé události vyjádřilo.

„Vedení školy obdrželo 12. ledna 2016 informaci o šikaně. Někteří žáci předali vedení školy videozáznamy zachycující nepřípustné jednání jiných žáků. Vedení školy tyto informace okamžitě prošetřilo a do 48 hodin potrestalo viníky podmíněným vyloučením ze studia a trojkou z chování. Podle jiných videozáznamů, které se k vedení školy bohužel nedostaly, byly některé projevy šikany ještě horší. Je nám líto, že jsme je nedostali spolu s těmi prvními, reakce vedení školy by zcela jistě odpovídala závažnosti nepřípustného jednání žáků,“ uvedla v písemném prohlášení zástupkyně ředitele školy Taťjana Kubíková.

2008 – 2010 -  Hází odpadky

 

Prskavky a bublifuk

 

Zpívají koledu

Zatarasené dveře

 

 

Video
délka: 01:05

Žáci šikanují učitelku Blesk TV

Fotogalerie
19 fotografií