Škola, kde žáci utýrali učitelku: Další případ! Šikanuje se tu už léta

Autor: Jan Doležal - 
15. 2. 2016
05:26

Definitivně za své bere pověst dříve vyhlášené průmyslovky Na Třebešíně v Praze - Malešicích. Učitelka cizích jazyků Ludmila, která před pár dny zemřela, nebyla zřejmě jedinou obětí brutální šikany ze strany studentů! Videa dokládají, že žáci zesměšňovali kantory už dříve!

Dlouhá tradice a výjimečnost, pro kterou je nejlepší studovat právě tam. Sportovní kurzy v Chorvatsku, lyžařské kurzy v Alpách, výjezdní exkurze po celém Česku a další lákadla pro budoucí studenty. Tím vším se Střední průmyslová škola Na Třebešíně, ve které se začalo učit už v roce 1973, pyšní na svých webových stránkách. Dobrá pověst je ale tatam.

Na internetu jsou k nalezení videa z doby, kdy už průmyslovku vedl současný ředitel František Bártl. Studenti na nich házejí na učitele papíry a odpadky, zamezují mu přístup do třídy a ke katedře a zcela nepokrytě si z něj dělají legraci.

Zdaleka ne všichni studenti toto chování k učitelům ale vítají: Na internetu jsou i četné příspěvky tohoto typu: Zaslouží respekt, je chytrý a ochotný. Jen je často šikanovaný...

Video Žáci šikanují učitelku - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Vedení školy konečně promluvilo: Nepochybili jsme

Čtyři dny od zveřejnění prvního článku Blesku o šikaně s tragickým koncem trvalo vedení školy Na Třebešíně, než se k celé události vyjádřilo.

„Vedení školy obdrželo 12. ledna 2016 informaci o šikaně. Někteří žáci předali vedení školy videozáznamy zachycující nepřípustné jednání jiných žáků. Vedení školy tyto informace okamžitě prošetřilo a do 48 hodin potrestalo viníky podmíněným vyloučením ze studia a trojkou z chování. Podle jiných videozáznamů, které se k vedení školy bohužel nedostaly, byly některé projevy šikany ještě horší. Je nám líto, že jsme je nedostali spolu s těmi prvními, reakce vedení školy by zcela jistě odpovídala závažnosti nepřípustného jednání žáků,“ uvedla v písemném prohlášení zástupkyně ředitele školy Taťjana Kubíková.

2008 – 2010 -  Hází odpadky

 

Kantor vykládá pochechtávajícím se studentům látku. Jakmile se otočí čelem k tabuli, žáci ho začnou bombardovat odpadky.

Učitel posměšky bezmocně snášel.

Prskavky a bublifuk

 

Jeden z žáků před zraky učitele běhá po třídě se smetákem, na němž jsou zapálené prskavky. Jeho kumpán za ním vyfukuje bubliny z bublifuku.

Zpívají koledu

Trojice studentů se zapálenými prskavkami v rukou zpívá uprostřed vyučování vánoční koledu Nesem vám noviny. Ostatní propukají v hurónský smích.

Zatarasené dveře

Pedagog netuší, jaké překvapení ho čeká při vstupu do třídy, jednou na něj studenti nastraží smeták, jindy mu oblepí dveřní futra…

 

 

Video Žáci šikanují učitelku - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
sarlota ( 22. února 2016 17:38 )

Souhlasím s vámi,ale nedělají to obyčejní američané,kteří neví o co jde.Za tím vším jsou tzv.vyvolení,kteří ovládají celý svět a tahají za provázky.

violahorska ( 17. února 2016 21:45 )

Tak to jste "montevideo" jeden z mála ... bohužel...

giogbob ( 17. února 2016 17:14 )

tady je vidět jak jde upravit fotka vánočního stromku, hlásícího se žáka a fotografie z rekonstrukce třídy každý vidí co potřebuje

ptakopysk ( 17. února 2016 15:01 )

Pokud v tomto případě nezasáhne razantně ministrině školství a to rychle,ne až po několikaletém šetření,stane se tato tragedie jednou z mnoha předzvěstí daleko horších násilných činů. Zodpovědnost z nadřízených těchto ničemů nelze ničím omlouvat,mohou jít max pytlovat uhlí.

foffa ( 17. února 2016 09:04 )

Presne tak. tady ve Svedsku se nesmite na dite ani krive podivat, nedej boze dat facku. To je hned soud a rodic je trestan nekdy vic nez vrah.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud