Všechny nahrávky Daniel B. publikoval v prvním a druhém týdnu letošního roku. Už tehdy se možná duševně nemocný chlapec, který se na Facebooku veřejně hlásil k jednomu z největších masových vrahů 20. století Adolfu Hitlerovi, připravoval na něco hrozného. Jeho hudba je plná temna, depresí, pocitu méněcennosti a zklamání.

Přitom k tragédii nemuselo vůbec dojít. Před devíti měsíci totiž Daniel shodil do výtahové šachty svého známého kvůli hádce o dívku. Ten měl tehdy obrovské štěstí. Pád z 12 metrů zázrakem přežil. Kdyby psychicky narušený mladík zůstal tehdy pod zámkem, Eliška by dnes žila.

Skrýval se u kamarádky

Policie Daniela zadržela po necelých 24 hodinách od nálezu těla zavražděné dívky v lesoparku u zahrádkářské kolonie v Teplicích. Azyl hledal u své kamarádky. „Podezřelý z provinění vraždy byl zadržen v sobotu v pozdních večerních hodinách v Teplicích a byl umístěn do diagnostického ústavu. Ve věci budou provedeny potřebné vyšetřovací úkony. Vzhledem k tomu, že osoba je mladší 15 let, není tedy trestně odpovědná, bude věc odložena,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

Fotogalerie
6 fotografií