„Byla nalezena v ranních hodinách v Teplicích. Zatím zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že se pravděpodobně stala obětí vraždy. Přesnou příčinu smrti by měla objasnit nařízená soudní pitva,“ řekla ČTK krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

V souvislosti s vraždou policie začala pátrat po 14letém chlapci, který byl údajně bývalým přítelem zavražděné dívky. Do rozsáhlé akce se kromě kriminalistů a teplických policistů zapojila i speciální pořádková služba. Po necelých 24 hodinách byl nebezpečný mladík dopaden. Skrýval se u své kamarádky.

„Mohu pouze potvrdit, že ve večerních hodinách se teplickým policistům podařilo zadržet mladíka podezřelého ze zvláště závažného trestného činu,“ uvedla Slámová.

Protože je podezřelý nezletilý, kriminalisté případ odloží. „Podezřelý z provinění vraždy byl zadržen v pozdních večerních hodinách v Teplicích a byl umístěn do diagnostického ústavu. Ve věci budou provedeny potřebné vyšetřovací úkony. Vzhledem k tomu, že osoba je mladší 15 let, není tedy trestně odpovědná, bude věc odložena,“ řekla ČTK Slámová.Podle nepotvrzených informací serveru e-mostecko.cz jde o chlapce, který se už v minulosti pokusil zabít. Kvůli sporu o dívku údajně shodil ze třetího patra soka v lásce. Případ měl být vyšetřován jako pokus o těžké ublížení na zdraví s trestní sazbou 5 až 12 let.

Bližší informace nebude policie s ohledem na věk podezřelého i oběti a její rodinu poskytovat. Přesnou příčinu dívčiny smrti má objasnit nařízená soudní pitva. V Ústeckém kraji jde letos o první případ vraždy. Loni jich bylo sedm, až na jednu krajští kriminalisté objasnili všechny.