Požár na nádraží v Bohumíně ochromil vlakovou dopravu: Škoda přesáhne sto milionů!

Autor: ČTK - 
11. 2. 2016
08:56

Na nádraží v Bohumíně na Karvinsku v noci na dnešek hořely rozvaděče, rozvody a zabezpečovací zařízení. Při požáru nebyl nikdo zraněn, ale škoda zřejmě přesáhne sto milionů korun. ČTK to řekli mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela a policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Nádražím, které je frekventovaným železničním uzlem, stále neprojíždějí vlaky, nahradily je autobusy. Výluka bude podle odhadů trvat do pondělí 15. února.

Mluvčí Českých drah (ČD) Kateřina Šubová řekla, že rychlíky ve směru na Prahu či Brno místo z Bohumína vyjíždějí z Ostravy hlavního nádraží. Na autobusy, které jedou z Bohumína, ale nebudou čekat. Cestující, kteří pojedou náhradní dopravou, musejí počítat s tím, že cesta po silnici je delší, a měli by proto vyjet s větším předstihem. Expresy ve směru do slovenské Žiliny nebo z Žiliny jezdí odklonem přes Havířov. „V 06:30 se podařilo v Bohumíně nastavit výhybky na rovno tak, aby tam mohly projet alespoň spoje EuroCity do Polska a z Polska,“ řekla mluvčí ČD.

Odhady zprovoznění dopravy v Bohumíně na 15. února jsou podle ní zatím předběžné. „Vše záleží na postupu oprav. Doufáme, že alespoň v omezené míře tam budou moci vlaky jezdit co nejdřív,“ řekla Šubová.

Vlaky mohou mít kvůli výluce zpoždění a cestující zatím musejí počítat také s menším pohodlím. „V Bohumíně nám to uvěznilo dvě pendolina. Místo nich jsme zatím nasadili elefanty,“ řekla mluvčí drah.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud