Opravdové peklo údajně rok zažívala asi pětapadesátiletá učitelka ve třídě 2. E, zaměřené na informační technologii. Tři ze studentů si ji vybrali jako terč šikany. Nad tím, co si k učitelce studenti druhého ročníku dovolili, zůstává rozum stát.

„Ti tři kluci ji při hodinách tahali za vlasy, kopali do zadku, házeli po ní věci, například mandarinky, nebo ji zamkli ve třídě. Před Vánocemi jí dali do rukou petardu s tím, že je to prskavka a udělají si předvánoční atmosféru,“ popsal Blesku jeden ze studentů.

Podle něj byla učitelka ve škole přibližně rok. „Byla tichá a občas zmatená, nechala si všechno líbit. Říkalo se, že má nádor na mozku nebo že je psychicky nemocná,“ vysvětlil.

Učitelka před několika dny ve škole zkolabovala a záchranka ji údajně musela převézt na psychiatrii. Žena prý později skončila s krvácením do mozku v nemocnici, kde zemřela. „Ti tři kluci dostali jenom podmínečné vyloučení ze školy, nechápeme to. Hodně z nás by si to s nimi rádo vyřídilo fyzicky,“ podotkl jeden ze studentů vyššího ročníku.

Samo vedení školy k případu nechce uvádět žádné informace. Prý kvůli dceři (17) učitelky. „Nemohu to komentovat s ohledem na nezletilou pozůstalou. Je to špatné, hodně špatné,“ řekla pouze zástupkyně ředitele Taťjana Kubíková. Podle mluvčího policie Tomáše Hulana škola policii případ nenahlásila.

Fotogalerie
5 fotografií