V obchodním domě v Opavě hořelo: Tisíc lidí evakuovali, dva byli zraněni

Autor: ČTK - 
24. 1. 2016
19:28

Dva lidé se dnes odpoledne zranili při požáru v obchodním centru v Opavě. Šlo o dva pracovníky údržby, kteří se oheň snažili uhasit. Profesionální i dobrovolní hasiči na místo vyjížděli před 14:00. Hořet začalo v prostoru přečerpávacího čerpadla v podhledu v obchodním centru. ČTK to řekl mluvčí hasičů Petr Holub.

„Po příjezdu na místo hasiči zjistili od ostrahy objektu, že všichni zaměstnanci a návštěvníci obchodního centra již prostory opustili, jednalo se celkem o 1000 osob. Pracovníci údržby provedli uhašení požáru pomocí práškového hasicího přístroje,“ uvedl Holub. Hasiči na místě nejprve kontrolovali, zda se požár dále nešíří, a následně prostor odvětrávali.

„Po zjištění, že další nebezpečí nikomu nehrozí, byli postupně vpuštěni zpět do prostor obchodního centra zaměstnanci i návštěvníci,“ uvedl Holub. Podle něj dva zraněné zaměstnance nejprve ošetřili přítomní hasiči a následně i přivolaní záchranáři, kteří zajistili jejich převoz do nemocnice.

Oheň, který vznikl technickou závadou na elektroinstalaci, způsobil škodu zhruba za 10.000 korun.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud