Nejdřív sekerou zaútočil na lidi v autě, pak i na ústecké policisty

Nejdřív sekerou zaútočil na lidi v autě, pak i na ústecké policisty. (ilustrační foto)
Autor: dce - 
5. 1. 2016
13:24

Prvního ledna městská policie v Ústí nad Labem vyjížděla k hlášení agresivního muže, který na lidi v autě útočí sekerou. Stejně se pak rozháněl i po strážnících, kteří ho ovšem rychle zpacifikovali.

Novoroční dopoledne v Ústí nad Labem bylo pro městskou policii velmi živé. Obdrželi hovor s oznámením, že v ulici Hrbovická ohrožuje muž posádku automobilu sekerou. Strážníci na uvedeném místě ale nikoho nenašli, začali tedy pátrat v okolí.

"Asi za dvě minuty si strážníci ze skupiny operačního zákroku všimli v ulici Marxova neznámého muže, který u místní trafostanice sekerou sekal do visacího zámku a něco nesrozumitelného vykřikoval," uvedl mluvčí městské policie Jan Novotný.

Hlídka u muže zastavila, a když vystoupila z vozu, muž se na ně vrhl se sekerou v rozpřažených rukách a slovy "tak pojďte". Strážníci proti němu použili donucovací prostředky a muže zpacifikovali.

"Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o Marka Č. (1993), bytem Trmice. Vzhledem k tomu, že jmenovaný neustále mluvil o věcech, které nedávaly smysl, a vykazoval známky požití alkoholu nebo jiné návykové látky, byla na místo přivolána zdravotní záchranná služba, která si dotyčného převezla do Masarykovy nemocnice na oddělení psychiatrie k vyšetření," doplnil mluvčí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud