Řídil pod vlivem drog a při nehodě zabil osmnáctiletého kamaráda! Hrozí mu osm let

Řídil pod vlivem drog a při nehodě zabil kamaráda! Hrozí mu osm let.
Autor: ČTK - 
25. 11. 2015
12:20

Kriminalisté obvinili čtyřiatřicetiletého řidiče auta, ve kterém při nehodě na Žďársku zemřel osmnáctiletý spolujezdec. Muž řídil pod vlivem drog. Za usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v rozmezí dvou až osmi let. Obviněného muže kriminalisté stíhají na svobodě. ČTK to dnes sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nehoda se stala v úterý 17. listopadu před 04:30 na silnici třetí třídy v obci Nový Jimramov. Osmnáctiletý mladík zemřel na místě. Další tři muži ve věku 22, 29 a 34 let byli se zraněním převezeni do nemocnice v Novém Městě na Moravě.

„Po příjezdu policistů na místo nebylo zřejmé, kdo vozidlo v době nehody řídil,“ uvedla mluvčí. Policisté zjistili, že na havarovaném vozidle jsou umístěny jiné registrační značky, než které byly vozidlu přiděleny, a auto nemá platnou technickou prohlídku.

Při vyšetřování policisté zjistili, že auto v době nehody řídil 34letý muž, kterého se jim však po jeho odchodu z nemocnice několik dnů nedařilo zadržet. Muž se nakonec sám přihlásil a k řízení auta se doznal. Dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu před jízdou, testy však byly pozitivní na pervitin. Muž měl navíc rozsudkem Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Doporučujeme
tonny44 ( 25. listopadu 2015 14:18 )

Kikáni??

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud