Školák z Plzně střílel na autobus plný lidí: Policie ho obvinila, hrozí mu 4 roky. Otci až 8 let

Autor: ČTK - 
10. 7. 2015
11:04

Policie obvinila patnáctiletého chlapce, jenž střílel v úterý večer v Plzni na autobus plný lidí. Obvinění si převzal i jeho pětatřicetiletý otec. Muži hrozí za obecné ohrožení a nedovolené ozbrojování tři roky až osm let vězení, jeho mladistvému synovi poloviční trest.

Podezřelého dopadli kriminalisté za necelých 24 hodin po činu. Mladík střílel za přítomnosti otce, nikoho nezranil. „Zadržený měl převzít od svého otce nelegálně drženou střelnou zbraň a na inkriminovaném místě za přítomnosti otce několikrát vystřelit. Při tom zasáhl projíždějící autobus,“ uvedla Jelínková. Podle ní nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o čin s extremistickým podtextem nebo o čin, který by souvisel s pobytem cizinců na území ČR.

Policie neuvedla, o jakou zbraň šlo. „Byla zajištěna,“ uvedla Jelínková. Podle informací ČTK ji majitel vydal dobrovolně.

V autobuse bylo v době střelby asi 90 lidí, hlavně zahraniční dělníci z přilehlých závodů na Borských polích. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ve středu na svém twitterovém účtu uvedl, že policie zjišťuje, nakolik „může jít o další politickou provokaci“. Otázka cizinců v poslední době jitří atmosféru v české společnosti kvůli přijímání uprchlíků.

Střelbu na autobus odhalil řidič až poté, co cestující vůz opustili. Našel tři průstřely a zavolal policii. Za jízdy si myslel, že autobus má technickou poruchu a že se rozbilo zadní světlo. Střely poškodily zadní část autobusu a sklo.

Doporučujeme
honza54 ( 10. července 2015 11:25 )

psaly, že je nezletilý a najednou 4 roky divný

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud