Kámoše grázla z BMW obvinili z lhaní. Za Půčkem mohou jít na 2 roky do vězení

Autor: ČTK - 
10. 7. 2015
07:24

Policie obvinila dva lidi z křivé výpovědi v případu Marka Půčka, grázla z BMW. Ten loni v srpnu v opilosti srazil autem v Praze na zastávce Marušku, která čekala na autobus. Lhářům hrozí za křivé výpovědi až dva roky vězení.

S největší pravděpodobností jsou stíháni Půčkovi kamarádi, kteří u soudu vypovídali v jeho prospěch. Uvedl to server Lidovky.cz. Půček si za nehodu, od níž utekl, nyní odpykává šestiletý trest vězení. Městský soud v Praze mu v odvolacím řízení také na deset let zakázal řídit auto.

Dva jeho kamarádi u soudu uvedli, že Půček večer před nehodou, kdy slavil narozeniny, pil jen malé pivo. Podpořili tak Půčkovu výpověď, že v době nehody nebyl opilý ani pod vlivem drog. Předsedkyně senátu ale při hlavním líčení nechala přehrát kamerové záznamy z restaurace, kde parta mladíků slavila. Z nich je patrné, že Půček pil pivo i tvrdý alkohol a na stole byl zřejmě kokain.

O tom, že Půček konzumoval minimálně alkohol, také vypovídali policisté, kteří ho kontrolovali jen pár minut před nehodou. Možné podezření na křivé výpovědi avizovala už v průběhu soudního jednání státní zástupkyně Jana Schröderová, která Půčkův případ dozorovala. „Vyhodnotily se veškeré výpovědi a v současné době je vedeno trestní stíhání proti dvěma osobám,“ řekl serveru Tomáš Bláha z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2.

Jeden člověk byl obviněn na začátku června, druhý o pár dní později. Půček na náměstí Kinských srazil jednadvacetiletou dívku na autobusové zastávce. Podle soudu porušil veškerá pravidla řízení vozidla, když řídil opilý, jel nedovolenou rychlostí 62 kilometrů v hodině a nevěnoval se řízení. Obžaloba Půčka vinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Mladík se po útěku od nehody, která se stala brzy ráno 5. srpna, přihlásil policii až 16 hodin po tragédii.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
krat5 ( 10. července 2015 12:20 )

Moje řeč.

ruudazvostravy ( 10. července 2015 11:13 )

 Zmlaťte ho,zafřte ho,zapte ho.

karmavana ( 10. července 2015 11:05 )

Copak Amerika...ale jmelí!

hujer.z.blesku ( 10. července 2015 11:04 )

To ale nebyla vražda, ale zabití. Pro pozůstalé je samozřejmě výsledný efekt stejný, ale z hlediska zákona nikoliv a tak je to všude ve světě. Vražda j úmyslný trestná čin, tohle byla nedbalost. Ale jinak tě chápu, v podstatě to vidím stejně.

salto ( 10. července 2015 10:51 )

Kalousek?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud