Táta Nečesaného obviněný z korupce: Pracoval i pro firmu z kauzy Rath

Autor: simao - 
3. 7. 2015
15:18

Považuje to za podezřelý útok na svou osobu. Luděk Nečesaný, otec propuštěného Lukáše Nečesaného, čelí obvinění z korupce. Vedení nemocnice v Liberci se za něj postavilo, Nečesaný však v minulosti působil i jinde – ve firmě, která byla zapletena do kauzy Rath.

Nečesaný je obviněný z přijímání úplatků. Odmítá to. „Obvinění, které jsem dostal, je založené na nějaké představě jakéhosi příběhu, kdy jsem žádnou škodu nezpůsobil a měl jsem dostat provize. Dosud mi nebylo ani sděleno od koho, kdy a v jaké výši," říkal Nečesaný koncem června v rozhovoru pro Blesk.

Jednou z firem, která měla uplácet, je přitom podle serveru Lidovky.cz Nečesaného bývalý zaměstnavatel – firma B. Braun Medical, ve které otec Lukáše Nečesaného několik let pracoval na vysoké manažerské pozici. Tato firma přitom figurovala také v úplatkářské aféře bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, upozornil server. Její projektový manažer byl v kauze Rath odsouzen – Jan Hájek si u soudu vyslechl trest tři roky podmíněně. S odkladem čtyř let a také finanční pokutou.

Nečesaný pro firmu pracoval údajně v letech 1997–2003 a pak ještě jednou od roku 2004 do 2007. Podle LN šlo o jednu z firem, která posílala peníze přes společnost Sarmed, vedenou Šárkou Nečesanou, manželkou Luďka Nečesaného. I ta je obviněna z legalizace výnosů trestné činnosti. Tedy z praní špinavých peněz. Nečesaný popírá, že by rodina propuštěného mladíka spáchala korupční jednání. „Mnoho let se věnuji krizovému řízení nemocnic, pracuji ve firmách, které mají miliardové obraty. To má člověk spoustu nepřátel, nedivím se, že je-li nějaké podezření, že ho chce někdo prošetřit,“ vysvětloval Nečesaný Blesku.

Nečesaný přitom v minulosti střídal práci pro nemocnici a byznys. Nyní zůstal i přes obvinění ředitelem Krajské nemocnice Liberec, postavily se za něj totiž dozorčí rada i představenstvo nemocnice.

„Ta kauza se nevztahuje k jeho současnému působení ve vedení krajské nemocnice. Dozorčí rada se jednomyslně shodla na tom, že nevidí žádné důvody pro změny v představenstvu nemocnice, já ten názor podporuji, protože naopak současné vedení hospodaření stabilizovalo,“ uvedl hejtman Martin Půta s tím, že liberecká nemocnice je v dobrém stavu a hospodaření za první pololetí vykazuje padesátimilionový zisk.

Nečesanému však v případě odsouzení hrozí za údajné přijetí úplatků 5 až 12 let vězení. Proti obvinění připravuje Nečesaný spolu s právníkem stížnost.

Doporučujeme
666provas ( 21. února 2017 12:51 )

Komu vadí p.Babiš, p.Zeman..? No přece zlodějum, podvodnikum, intrikanum, rádoby podnikatelům,tem co jim hrozí že se přijde na jejich zlodejny a korupce a jen kreten co nemá čisté svědomí, se bude těchto zlodějů viz Kalousek atd zastávat a hledat špínu na poctivé politiky jako je p. Babiš!HLAVNĚ VYDRŽAT A NEVZDÁT TO pane Babiš!!!!Vyházet a zlikvidovat bezduché křiklouny a podrazáky!!!Je jasné že vam závidí vaši moc i majetek a peníze co jste si pílí a poctivostí vypracoval.Normalní člověk vam to přeje.Já vam přeju třeba stamiliardové zisky,hlavně at to nemají zloději jako Kalousek a spol...viz ODS....TOP O9 atdatd.Sobotko jsi nula vždy jsi byl!!Ano bezesporu je Sobotka rakovina na těle ČR a pan Babiš je lék na ekonomiku v ČR. Ať má klidně bilionove zisky, ale pod vedením Babiše se z těch sračček pomalu a jistě dostaneme a hnídy jako rego, zdenekk, informatik, ignotus, socan68, paryzanka_michel a další nuly si to můžou jít klidně hodit!

mirkazam ( 4. ledna 2016 11:05 )

Jak je vidět,tak chapadla Rathovy chobotnice fungovala spolehlivě...

santixkauz ( 6. července 2015 12:50 )

ti komoušističtí zloději ze zlodějské mafie ODĚS jsou totálně trapní kašpaří

liskabystrouska ( 4. července 2015 06:25 )

to je prosím sebranka a pak že poctiví milionáři a chudák vrah že?

krakonos500 ( 4. července 2015 02:33 )

Jenomze ODS je v propadlisti dejin.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud