Za 9 let starou nájemnou vraždu zlatníka dostal 12,5 roku: Zaplatil za ni 20 000 eur

Autor: ČTK - 
8. 6. 2015
15:06

Serchio B., jeden z organizátorů devět let staré vraždy obchodníka se šperky, má jít na 12,5 roku do vězení. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Muž dostal stejný trest i v minulosti. Před zákonem se však skrýval, než byl loni dopaden v Budapešti. Proces se tak musel po jeho žádosti opakovat. Dnešní verdikt není pravomocný, Serchio B. se proti němu na místě odvolal k Vrchnímu soudu v Praze.

Případ spadá do roku 2006, kdy podle spisu cizinec Kole J. požádal Serchia B., aby zařídil usmrcení obchodníka a v hotelu Jalta v centru Prahy mu předal nejméně 20 000 eur na nájemnou vraždu. Oběť měla být zastřelena nejpozději do konce roku. Serchio B. pak peníze podle obžaloby předal Jánu R., který byl najatým vrahem. Jakupimu soudy pravomocně vyměřily 12,5 roku vězení, Ján R. dostal 13 let.

Vražedný útok se stal 30. prosince, kdy Ján R. na poškozeného dvakrát vystřelil, když nastupoval do výtahu ve svém domě. Vyzbrojen byl nelegálně drženou zbraní s tlumičem. Obchodník byl zasažen do hrudníku, ubránil se však legálně drženou zbraní, když na svého vraha několikrát vystřelil. Ján R. pak z místa činu uprchl, oběť útok přežila.

Podle státní zástupkyně opakovaný proces nepřinesl žádné nové skutečnosti, které by kauzu zvrátily ve prospěch Serchia B. Jeho advokát Jaroslav Ortman naopak chtěl, aby byl zproštěn obžaloby. „Popírá jakoukoliv účast na tomto skutku,“ řekl při závěrečné řeči Ortman. Podle něj nebyl důvod, aby se Beriša na vraždě podílel.

Na účtech prý měl dostatek peněz a několik tisíc eur navíc by pro něj nemělo žádný význam. Právníkovi se nezdály také některé výpovědi svědků. „Nemám s tím nic společného. Vůbec jsem tady nebyl,“ uvedl při závěrečné řeči Serchio B. Tvrdí totiž, že v době činu byl v Chorvatsku, kde se staral o kavárnu.

Doporučujeme
tomik007 ( 8. června 2015 15:45 )

serchio bude mit asi tmavsi kozenku ))

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud