Dali do mě čip, tvrdil útočník u soudu: Použil stejnou výmluvu jako vražedkyně ze Žďáru

Autor: dce,zb - 
8. 6. 2015
13:56

Vlastislav A. (29), který koncem května zavraždil knihovnici Hanku v Horní Bříze, byl vzat do vazby. Rozhodlo o tom plzeňský soud, který zároveň zahájilo trestní stíhání muže za vraždu. Doposud byl Vlastislav v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Znamená jeho přesun a obvinění, že je muž trestně zodpovědný za svůj čin?

V lednu letošního roku byl Vlastislav A. nedobrovolně umístěn do Psychiatrické nemocnice v Dobřanech. Zde měl být už celkem posedmé. Jevil známky duševní poruchy a trpěl bludy a vyhrožoval, že někoho zabije. 

Jenže ještě než rozhodl soud o jeho dalším setrvání v léčebně v Dobřanech, tak ho lékaři propustili, dál se měl léčit ambulantně.

Místo toho ale koncem května zavraždil mladou knihovnici Hanku. Do Horní Břízy chodil v knihovně na internet, i 25. května se zde objevil, jenže se s Hanou pohádal a nakonec jí s vyhrůžkami dal nůž na krk. Musela zavolat do televize Nova, aby přijeli. Než však štáb dorazil, byla žena již mrtvá. 

Muže poslala státní zástupkyně do vazby. „V pátek dne 5. června 2015 bylo zahájeno trestní stíhání devětadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla pro server iDnes.cz státní zástupkyně Václava Brýdová.

Předsedkyně soudu Iveta Zítková pro Blesk.cz uvedla, že jí podklady pro vazbu byly dodány v sobotu ráno přímo k ní domů. Jednání o vazbě začalo v 15 hodin. Policisté přijeli k soudu zadem a provedli bezpečnostní opatření – celá akce byla tajná. Soudkyně vazbu vysvětlila dvěma důvody – zaprvé je za svůj čin Vlastislav A. ohrožen vysokým trestem 10-18 let; zadruhé je proti němu vedeno další trestní řízení, tentokrát kvůli vyhrožování psychiatričce.

„Ve vazbě bude minimálně do té doby, než se uzavře, jestli je příčetný,“ uvedla Zítková pro Blesk. Zatím sedí v Plzni na Borech, ale kvůli psychiatrickým posudkům bude asi přesunut na psychiatrii vězeňské nemocnice v Brně – zde ho budou moci mít odborníci na pozorování.

„Určitě patří na vězeňskou psychiatrii a nepatří na tu civilní do Dobřan,“ dodala Zítková. Útočník u soudu celou dobu tvrdil, že neví, že by něco takového udělal. Neustále opakoval, že mu někdo dal do těla čip, že ho odposlouchávají a že má v hlavě jistou Lucii!

Znamená to, že je Vlastislav A. za svůj čin trestně zodpovědný? „To, že je pachatel ve vazbě, teď na počátku trestního řízení ještě neznamená, že bude odsouzen. Nyní se budou dělat znalecké a psychiatrické posudky a teprve na jejich základě se rozhodne,“ uvedla pro Blesk.cz JUDr. Dagmar Roupachová.

Doporučujeme
ochcallis ( 8. června 2015 16:46 )

Ještě děti, ty už jsou chycené komplet

ochcallis ( 8. června 2015 16:44 )

Dnes máš místo obojku mobil a internet

honza54 ( 8. června 2015 16:38 )

Moje stará mi kdysi také dala obojek s čipem, ale bylo to na prd, všude o mě věděla

anice ( 8. června 2015 16:05 )

Tak takhle to je! Proto je tolik domácností zadlužených, jejich očipovaní psi zákeřně nakupují zboží na internetu! A možná provádí i "jiné úkony"

ochcallis ( 8. června 2015 14:46 )

Nenechte se mýlit, tyto čipové zkoušky už probíhají na lidech po celém světě. Zatím se z nich snaží udělat blázny, ale časem čip dostanete také místo občanského průkazu. Pak vás přes něj budou ovládat ne k zabíjení, ale k nakupování věcí a jiným úkonům. Psi už čip mají povinně, už vám to ani nepřijde divné, následovat budete vy!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud