Pronajal si pokoj naproti kadeřnictví a nocleh si prodlužoval. Byl to skutečný vrah v případu Nečesaný?

Autor: František Prachař - 
22. 5. 2015
10:08

Bydlel naproti místu činu, choval se podivně a syn oběti mu dlužil velké peníze. Že by útočníkem, který kadeřnici v Hořicích málem ubil k smrti, byl někdo jiný než Lukáš Nečesaný, policie vůbec neřešila. Proč?

Ulice Pod Lipou, kde má Ludmila B. své kadeřnictví, je v jedné části souběžná s náměstím Jiřího z Poděbrad. Na něm stojí hotel Královský dvůr, kde se několik dní před pokusem o zavraždění Ludmily B. ubytoval jistý Vítězslav M., přezdívaný Vítek, který jinak žije v městečku Vysoké Veselí poblíž Hořic. V rodinném domku bydlel ještě nedávno se svojí babičkou, která je ale teď v péči lékařů.

Pozornost i podezření personálu hotelu vzbudil tím, že si vždy zaplatil jen jeden nocleh, druhý den další a tento postup několikrát opakoval. Zaměstnankyně hotelu, se kterou Blesk hovořil, řekla neuvěřitelnou věc. „Pár dní potom, co přepadli kadeřnici a co se ten člověk, platící každý den, odstěhoval, za mnou přišel zdejší policista K. Ptal se mě, jestli jsem už vyměnila ložní prádlo v pokoji číslo tři, kde divný platič žil. Řekla jsem, že samozřejmě, a policista odešel s tím, že je to v pořádku,“ řekla zaměstnankyně hotelu Blesku doslova a dodala, že kdokoliv může použít zadní vchod Královského dvora. Z něj je to do kadeřnictví pár vteřin…

V této souvislosti řada lidí v Hořicích spekuluje o tom, že zmíněný M. dobře znal syna Ludmily B. z prvního manželství Žeňu a že právě on mu měl dlužit velké peníze. „Kdoví, jak to mezi těmi dvěma opravdu bylo,“ uslyšeli jsme v Hořicích. Každopádně – proč a z jakého důvodu položil policista hotelové zaměstnankyni zmíněný dotaz, nezajímalo ani vyšetřovatele, ani soud. Předseda jeho senátu Vacek odmítl její svědectví jako nadbytečné.

Doporučujeme
dzambulka007 ( 24. května 2015 13:37 )

Mám ten samý názor, potvrzený vlastní zkušeností.

tesarl ( 22. května 2015 17:37 )

Chtělj jen čuchnout k jejim kalhotkám.

nbcz ( 22. května 2015 14:01 )

A to jen proto, že nechtěla pít colu.

jerry ( 22. května 2015 13:56 )

Ještě že toho chlapce místní popravčí nepopravili stejně, jako chtějí popravit Petra Kramného.

prolhany.bulvar ( 22. května 2015 13:39 )

Neber to vážně, my v redakci v tom máme hrozný guláš.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud