Vražedkyně Bára: Školu ve Žďáře si vybrala na internetu

720p480p360p240p
Autor: simao - 
16. 10. 2014
10:47

Přicestovala do Žďáru, nepozorovaně se dostala spolu se studenty do školy a rozpoutala tam běsnění. Proč Barbora Orlová útočila zrovna tam, popsala dnes policie, která na brífinku odhalila několik detailů vraždy hrdinného studenta Petra (†16). Třeba to, že schizofrenička neútočila jen nožem, ale i pepřovým sprejem.

"Výběr Žďáru, nebo to, že přijela do Žďáru, byla veliká náhoda. K samotnému názvu Žďár nad Sázavou se žena dostala, když hledala něco na internetu. Objevil se Žďár nad Sázavou, tak tam prostě jela... Vypadá to, že už dopředu byla rozhodnuto, že půjde do tohoto obchodního učiliště," popsal na policejní tiskovce Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality kraje Vysočina.

Co Barboru Orlovou k činu vedlo? "Žena se nám k tomu nějakým způsobem vyjádřila," poznamenal Kubeš, který upozornil, že již během složité policejní akce schizofrenička "opakovaně pronášela, aby policie zavolala zásahovou jednotku a ta, aby jí zastřelila."

Byly provedeny již dva výslechy obviněné. První nedlouho po zadržení. "Žena podle toho, jak jsme věc vyhodnotili, byla jednoznačně schopna výslechu," upozornil Kubeš. Znalec se tak k jejímu stavu nevyjadřoval. "Včerejšího dne bylo zahájeno její trestní stíhání, žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy," potvrdil k pachatelce, která skončila ve vazební věznici. Hrozí ji až výjimečný trest. "V rámci toho výslechu osoby obviněné v jeho závěru uvedla, že svého jednání lituje," prozradil Kubeš.

Video Matka schizofreničky, která zavraždila Petra: Vím, proč zabíjela! - Ivana Žáková
720p 480p 360p 240p

Řadu detailů si policie nechala pro sebe. "Musíme postupovat tak, abysme dokazování v žádném případě neohrozili," vysvětloval Kubeš. Popsal však zevrubně celou smutnou událost ze žďárské školy tak, jak je zadokumentována ve spisu.

Jde však o známé věci. Pachatelka - 26letá žena z Ostravy - se v ranních hodinách, kolem půl osmé, dostala do areálu školy. "Bez varování napadla jednu ze studentek školy. Jednalo se o 17tiletou dívku," uvedl Kubeš. Orlová útočila replikou vojenského nože o délce 21 centimetrů. "Útok směřoval na břišní dutiny této dívky. S touto dívkou tam vznikl nějaký konflikt, načež do celé situace vstoupil 16tiletý chlapec, který se dívky zastal," popsal Kubeš osudný moment.

Petra Vejvodu však Orlová bodla do hrudníku, dívka mezitím utekla. "Pachatelka se ji snažil dostihnout, použila ruční pepřový sprej," popsal dál Kubeš. Když se to nepodařilo, vyhlédla si schizofrenička jinou, nic netušící oběť. "Bez varování ji bodla nožem do břicha, následně ji chytla a odtáhla do šaten té školy. Měla nůž přiložený k jejímu krku a byla připravena kdykoli ji zasánout, nebo bodnout," dodal a pokračoval: "Po několika desítkách minut se našemu vyjednavači podařilo navázat kontakt s tou ženou."

Vyjednavač se vyměnil za zraněnou dívku a stal se rukojmím vražedkyně. Sám utrpěl poranění a nyní je v pracovní neschopnosti. "Policista svým jednáním zachránil dívce život," zaznělo též na policejní tiskovce. Dívka totiž měla těžké bodno-řezné poranění bricha a byla nutná lékařská péče. Ta se jí naštěstí dostala.

Když se zásahové jednotce podařilo pachatelku zpacifikovat, došlo na testy jejího stavu. "Bezprostředně po zadržení byly u ženy provedeny orientační zkoušky na přítomnost alkoholu a drog," uvedl Kubeš a prozradil výsledek - obě byly negativní. Ženě však byly odebrány vzorky, které putovaly na další expertízu. K jednání Barbroy Orlové nyní budou vyhotoveny znalecké posudky, které se zaměří na to, jaký je její duševní stav a zda v době spáchání činu byla schopna rozpoznat nebezpečnost svého jednání.

Doporučujeme
9rot6 ( 17. října 2014 06:54 )

Pokud budeme věřit tomu co se píše v tisku,tak tato osoba,plánovala někoho zabít, čili dle selského rozumu, pokud něco plánuji a připravuji se na takovýto hanebný čin a neužívala tlumící léky,je tu jasný záměr, a na tom není co zkoumat,jednoznačně patří za katr,ale v ČR se bude čekat co řeknou "profousové" a soudce jí pak pustí,proto že není důvod jí "oddělovat"od společnosti,v USA by už měla díru i v hlavě,ale u nás těžko!

kobyla1 ( 16. října 2014 22:53 )

Musíme postupovat tak, abysme dokazování v žádném případě neohrozili.... no to si někdo dělá prču ne? Vše je přece jasné. Je znám pachatel, oběť.....všude plno svědků......jak by jako chtěli ohrožovat to dokazování? Nebo je tu možnost, že ji na kudlu sám upadl a dokonce několikrát?

kobyla1 ( 16. října 2014 22:49 )

No naštěstí jsou děcka už od útlého věku poučována, že nejhorší nepřítel jsou komunisti a Rusko. Jojo...pořadek musi byt

kobyla1 ( 16. října 2014 22:47 )

A za co? Za to že ji porodila? Copak tvoje máma se musí omlouvat,za to že vrhla tebe?

petr11 ( 16. října 2014 19:47 )

....pokud tam dozor nebyl, jako, že asi nebyl, tak je to pochybení ředitele...už dozorující učitel by zjistil, že je tam někdo cizí, který tam nepatří

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud