"Policie České republiky žádá studenty a lektory esoterické školy Poetrie i další osoby, které mohou sdělit informace k duchovnímu hnutí Poetrie, aby se přihlásili policii,“ uvedla mluvčí zlínského oddělení Jana Bartoníková. Nic bližšího nechce policie sdělit. Na případ je uvaleno informační embargo.

Dívky volají o pomoc již několik let

Z internetových stránek, které zřídila bývalá lektorka tohoto hnutí, je zřejmé, že hnutí působí na území republiky již dvanáct let. Stránky byly zřízeny v roce 2009 a varují dívky před praktikami, které má duchovní hnutí provozovat.

Podle nich je škola, která má vyučovat mimo jiné tajemství tantrického sexu, spíše záminkou pro sexuální hrátky vůdce Poetrie s mladými dívkami. Škola projevuje všechny rysy nebezpečné manipulativní sekty. "Ve skutečnosti lektorky sloužily jako kuplířky pro vůdce sekty," uvedla v televizi Nova žena, která dřív sama jako lektorka ve hnutí působila.

Mgr. Blanku Bendovou z České katolické charity stránky bývalé lektorky uvádějí jako osobu, na niž se dívky mohou obracet s radou o pomoc. Bendová Blesk.cz potvrdila, že dívky ji žádají o pomoc již delší dobu. Ani ona nechtěla podrobnosti sdělit. „Můžu pouze potvrdit, že se nejedná v žádném případě o jednotlivé případy,“ uvedla Bendová, která zároveň potvrdila informace od bývalých členek hnutí. Podle ní se jedná o desítky dívek, které volají o pomoc!

Guru Jára je v Asii

Samotný vůdce sekty Jaroslav D. se k případu nemůže vyjádřit. Podle sdělení jeho věrných se muž, který si říká "guru Jára" nebo také "Óm nadsamec", pohybuje v Asii, kde čerpá duchovní inspiraci. Obvinění ze sexuálního zneužívání rezolutně odmítají.

Jedná se prý o pomstu ze strany bývalých členek sekty. "Není nic horšího než zavržená milenka," uvedla pro Novu jedna z nich. Jejich guru je prý dlouhodobě pronásledován. Dokonce ho označují za prvního „zakázaného“ českého autora od roku 1989. A usilovně mu hledají vydavatele.

Prozatím nabízí jeho „svaté“ spisy sami. Nejsou z levného kraje. Základní cena jeho díla Casanova Sútry Red Version Deluxe stojí 7 350 Kč. Zřejmě to stojí za to. Podle portálu hnutí se totiž jedná o génia, který spoustu svých textů rozdal skromně desítkám jiných autorů a jehož moudra zazněly z úst nejznámějších osobností Česka.

Policie mezitím požádala osoby, které mohou k činnosti záhadného hnutí poskytnout informace, aby se přihlásily na telefonním čísle +420739881270 nebo emailové adrese: policie.poetrie@seznam.cz