Sabotáž na dráze! Vyřadil signalizaci na 5 přejezdech!

Autor: Marie Machková - 
12. 8. 2009
05:10

Neznámý pachatel vyřadil v pondělí večer na pěti přejezdech signalizaci z provozu. Zástupci železnice však tvrdí, že žádné nebezpečí na mezinárodní trati mezi Třincem a Vendryní nehrozilo. Policie to ale považuje za obecné ohrožení.

„Někdo poškodil vodiče signalizačního zařízení, takže závory u přejezdu se zvedly a blikalo bílé světlo, i když projížděl vlak,“ řekl mluvčí policie ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec. Poruchu nahlásil strojvedoucí osobního vlaku ze slovenské Čadce do Bohumína, kterému těsně před lokomotivou projížděla auta. "Těm řidičům určitě hrozilo nebezpečí," dodal policista.

Anna Kodysová ze Správy železniční dopravní cesty ale sdělila, že poruchu ohlásil výpravčí. „K ohrožení dojít nemohlo. Závory šly dolů a na přejezdu svítilo červené světlo. Jedinou chybou bylo, že i v době, kdy žádný vlak nejel,“ tvrdí Kodysová.

A stejně informovala i mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. „Nic se nemohlo stát. Strojvedoucímu návěstidlo hlásí obsazenou kolej, proto vždy projíždí přes přejezd pomaleji a houká,“ zdůraznila Šubová. Strojvedoucí, který si ze strachu z potíží nepřál být jmenován, ale mluví jinak. Podle něj se stává, že při vyřazení signalizačního zařízení zůstávají závory otevřené. „Proč bychom jinak museli snížit rychlost vlaku na deset kilometrů v hodině a houkat,“ podotkl železničář.

Zkrat jistě způsobil člověk, který zařízení na trati rozumí. „Jednou z vyšetřovacích verzí je, že to mohl udělat ze msty bývalý zaměstnanec drah. Pachateli hrozí až osm let vězení,“ dodal Žurovec.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud