Komentář: Malá padla. Neposlechla Babiše, moc to komentovala a zůstali po ní králíci

Autor: Petr Holec - 
10. 7. 2018
11:45

Taťána Malá z ANO skončila ve funkci ministryně spravedlnosti stejně, jako v ní začala: špatně. Ještě před jejím jmenováním se nejen soudci vysmáli jejímu právnickému titulu z bratislavské Panevropské vysoké školy, načež se ukázalo, že navíc opisovala v obou svých diplomkách. Teď na ministerský post rezignovala po pouhých třinácti dnech. A taky po tiskovce, jež hned vešla do historie.

Na ní Malá přiznala, že sice ve své diplomce o chovu králíků na brněnské Mendelově univerzitě opisovala, neopisovala ale prý „cíleně“. „Myslím, že to není na pořadu dne,“ řekla poté ke své rezignaci, k níž jí v případě prokázání opisování vyzval i její vládní a partajní šéf Andrej Babiš. Rezignace proto byla na pořadu dne velmi rychle. Babiš problém jménem Malá záhy sprovodil ze světa a ministryně rezignovala. „Neznamená to, že přiznávám chybu,“ neodpustila si ještě dodat. Jen tím dokonala trumf směšnosti.     

Malá měla nejspíš Babiše líp poslouchat. Ten v podstatě neznámé jihomoravské političce při jmenování ministryní poradil, ať věci moc nekomentuje a radši se učí. Sebevědomá Malá to evidentně pochopila opačně: věci naopak komentovala a neučila se. Takže nepochopila ani to, že s reputací plagiátorky prostě nemůže ministrovat za hnutí, jehož úspěch stojí právě na reputaci. Lepší terč pro opozici nenajdete.

ANO tak díky Malé nakonec řeší hlavně minimalizaci škod, které mu během svých krátkých třinácti dnů ve funkci způsobila. Navzdory prázdninám totiž její pád nepřišel v nejlepší dobu. ANO dnes podepisuje koaliční smlouvu s ČSSD a zítra si jde menšinová vláda tolerovaná komunisty pro důvěru ve Sněmovně. ANO si teď sice může podat ruce s ČSSD na to, že oběma stranám chybí ve vládě jeden ministr.

Sám Babiš je nadále trestně stíhaný kvůli dotaci na farmu Čapí hnízdo a trestně stíhaný ministr spravedlnosti by nebyl pro protikorupční hnutí nejlepší vizitka. Babiš proto oznámil, že spravedlnost nepovede ani dočasně a ministerstvo svěří někomu mimo vládu. Podle posledních zpráv měl Babiš navrhnout na nástupce Malé Jana Kněžínka z Legislativní rady vlády.

Díky Malé nicméně ANO politicky dospělo. ODS měla za ministra Martina Kocourka, který „odkláněl“ peníze. Záhy skončil. Za lidovce zase nějaký čas ministroval Jiří Čunek, jenž měl svého času dvě občanky. A za dnes už necestující LIDEM dělala plných devět dní ministryni obrany Karolína Peake. Malá vlastně vydržela celkem dlouho a teď jen vstoupila do početné síně slávy. Asi nejvíc po ní zůstali ti králíci. A taky předpověď některých politiků, že se zničí sama.   

Video Vyjádření ministryně Malé k jejím diplomkám - Blesk TV
1080p 720p 360p

Doporučujeme
dokola ( 10. července 2018 19:32 )

Kdo prověřoval diplomky bývalých ministrů???Nikdo, protože nebyla politická objednávka.Paní Malá je oběť nenávist a frusrace opozice, která doposud nestrávila porážku. Hyeny z opozice se zase jednou nažraly.

smeagol ( 10. července 2018 19:12 )

Cemu se divite? Moje znama pise diplomove prace blbenam ze soukromych VS skol. A neni zdaleka sama. A co divnostudia Veresove, to uz utichlo?

horalysa ( 10. července 2018 18:59 )

Pane Holče, po Malé zůstali králici, ale po Vás zůstane vždy pachuť a hromada smradu.

sichlhamr ( 10. července 2018 18:14 )

kokola,MV CSSR sekalo judry za dva roky.A maturity delali soudruzi ve vecernich kursech.Stacilo vse za 4.Levou rukou. Fsest f praci!

peterilank...@... ( 10. července 2018 18:12 )

pokud malá odstoupila kvůli diplomce,potom za církevní tunel kolaborantům s nacisty katolické sektě musí bestie z ods,topstan,kdu,zel dostat doživotí poslanci jako ministři

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa