Komentář: Topolánek for prezident. Velký Valach v sobě znovu našel „gule“

Autor: Petr Holec - 
6. 11. 2017
12:42

Můžeme si za to sami. Tak dlouho jsme chtěli přímou volbu prezidenta, až se teď nestačíme divit. Miloš Zeman právě na Hradě dokončuje svou první „expanzivní“ a „kreativní“ pětiletku a ve vzduchu nonstop visí hrozba kandidatury Tomia Okamury. Teď výzvu zvedl i expremiér Mirek Topolánek, i v něm se najednou rozhořela prezidentská dimenze. Na poslední chvíli mu kandidaturu podepsal potřebný počet senátorů.

Topolánkův pokus o politický comeback vzbudil velkou pozornost - a ne náhodou: Topolánek je bývalý premiér ODS a kromě Václava Havla zatím na Hradě seděli jen expremiéři, kteří se i v roli prezidenta vždy zkoušejí chovat trochu jako premiéři – jen bez premiérské zodpovědnosti. Jiný by v tomto ohledu zřejmě nebyl ani Topolánek, který o sobě rád říkal, že má jako správný Valach „gule“. Bohužel má ale v sobě ještě méně disciplíny než Václav Klaus nebo Zeman.

Video Mirek Topolánek pro Blesk: Takhle chodí vyjednávání o nové vládě - Blesk TV

Expremiér ODS chce prý kandidovat právě kvůli Zemanovi a Andreji Babišovi. Fakt? Vybral si perfektní načasování. Právě dnes má totiž do vězení nastoupit někdejší Topolánkova pravá ruka, lobbista Marek Dalík. To vám o Topolánkově kmotrovské politické éře řekne zhruba vše. Babiš totiž právě drtivě vyhrál sněmovní volby i kvůli odporu většiny lidí k tradičním politickým stranám, jejichž pád načal právě Topolánek. Na léčbu proti Babišovi je tedy ten pravý.

I Topolánek sice dokázal s ODS rekordně vyhrát volby a do Strakovy akademie dokonce usedl i s jasným politickým programem, záhy ale vše degenerovalo do bizarního kovbojství plného směšného chlapáctví a blondýn. Nakonec Topolánek, díky moci zle opilý sám sebou, padl jako premiér, načež se ho jako volebního lídra i šéfa radši zbavila i sama ODS, když už trousil příliš politicky méně korektních vtipů i na její vkus. Nakonec po něm zbyl hlavně prostředník vztyčený ve Sněmovně směrem k opozici a taky „kretén“, jak kamarádsky oslovil někdejšího ministra Jiřího Čunka.

Takže má vlastně pro nejvyšší ústavní funkci nejlepší předpoklady. Politická neortodoxnost je dnes v módě, jak nám denně ukazuje i Zeman, a málokdo ji ovládá lépe než Topolánek. Česká ústava sice ohledně prezidentských pravomocí dávno moc neplatí, oficiálně ale podle ní prezident stále reprezentuje zemi navenek - tedy hlavně v zahraničí. Takže si třeba představte, jak Topolánek kamarádsky vztyčí prostředník třeba na Donalda Trumpa, ještě většího kovboje, než je on, a „kreténem“ nazve amerického ministra obrany. Druhý den Česko stihne přátelské americké bombardování.

Doporučujeme
soudny-den ( 9. listopadu 2017 16:17 )

Banda darebáků a zlodějů se dere na hrad a jejich kampaň je založena na pomlouvání a hanobení prezidenta. S vámi bychom to vyhráli, vy komedianti, republika plná alibabů a ohnutý hřbet pod diktátem eurohujerů. Nakonec by jste ukradli nebo prošustrovali i ty korunovační klenoty! To si těch pražských ku.rev ještě užijeme do volby prezidenta. Co jméno to grázl a zloděj.Ty nejlepší kusy: 1// Topolánek-podvodník,člověk se diví,že má vůbec odvahu vylézt na veřejnost 2// Drahoš-za komoušů studoval v Hanoveru i se stipendiem za naše. kromě estebáků se tam nikdo nedostal 3// Horáčk,vexlák a estebák -krycí jméno sázkař.detaily níže. Tito grázli musí žít v nějakém vakuu,že si toto vůbec dovolí,nebo mají celý národ za stádo tupých bůvolů. Tak kavárna měla akci na právnické fakultě?? A vexlák a estebák Horáček prohlásil že hrad je potřeba vydenzifikovat? Já nevím co to je za grázla. Buď si myslí ,že celý národ oblbne,nebo mu hrabe. To si Horáčku fakt myslíš,že lidé neví co jsi zač?? Tak se prosím podívejte na toto: https://www.michalhoracek.cz/download/MH-Spis_StB.pdf

tomik007 ( 6. listopadu 2017 19:26 )

Přiznejme si spise že Topolánek je komunistické howado. Mluvi i chova se jak hulvat ze ctvrte cenove skupiny.

sores ( 6. listopadu 2017 15:36 )

To moravské pra.s.e korupční ať se necpe do politiky, chápu že se tam h.o.v.no dělá a prachy jsou a to ho láká právě nejvíce. Nedělat a vydělat!!!!

VincenzoMakaluzo ( 6. listopadu 2017 14:13 )

Ja,tendle Topořánek bi bil präsydent jak pra**se.

tosto ( 6. listopadu 2017 14:02 )

Co gule ???? Ještě kdyby konečně našel ty prošustrované miliardy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa