Komentář: „Zoufalec“ Sobotka dál vládne zemi, ani Gross neposlal ČSSD tak nízko

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
15. 6. 2017
10:00

Viselo to ve vzduchu. Ministr vnitra Milan Chovanec tak dlouho „kryl Slávkovi záda“ a opakoval, že nechce v čele ČSSD vystřídat premiéra Bohuslava Sobotku, až se mu to po středečním grémiu najednou přihodilo. To se stává. A nejen to: Čtyři měsíce před volbami Sobotka padl i jako volební lídr, když ho nahradil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Dál tak zůstává jen premiérem.

Je to samozřejmě trochu ironie. ČSSD lidem v podstatě vzkázala, že je Sobotka takový zoufalec, že nemůže vést ani ČSSD, v čele země ale zůstat může. A stejně tak i v čele jihomoravské kandidátky ČSSD, odkud znovu kandiduje do Sněmovny, protože toho pořád nemá dost. Na druhou stranu nás sociální demokracie aspoň ušetřila kamufláže, jež údajně taky visela ve vzduchu: Sobotka se nechá naoko převézt do nemocnice a Chovanec se Zaorálkem to hrdinně vezmou za něj jako oběť národu.

ČSSD tedy vede do voleb jakási svatá trojice, jíž u nás zatím známe jen z kostela. Hlavně Sobotka s Chovancem mluví o sjednocení strany, tenhle zázrak se ale zatím nekoná: Mnozí sociální demokraté včetně poslanců nechápou, co se to v jejich straně vlastně děje. Ještě letos v březnu si na volebním sněmu jako stranického i volebního lídra demonstrativně stvrdí Sobotku, a teď se najednou parta vyvolených večer v Lidovém domě rozhodne, že ČSSD povede Chovanec? Ten tím vlastně jen dokončil lánský puč, další ironie.

Podívejte se, jak Bohuslav Sobotka oznámil svůj konec v čele ČSSD:

Video Sobotka odchází z vedení ČSSD: Musíme se změnit, voliči neoceňují naši práci. - Jan Jedlička

Sobotka padl, protože předvolební preference ČSSD padly k deseti procentům, což mimochodem nedokázal ani Stanislav Gross. Jeho vedení ČSSD poslední dobou připomínalo nebezpečně vrávoravou cestu z hospody: Jednou chtěl oslovit mladé městské liberály, jimž je k smíchu, zatímco jindy propadal třídnímu boji. Takzvanou daňovou revoluci ČSSD vyhlásil téměř beze strany. A stejně tak slavnou (ne)demisi vlády. Ani hradní hůl prezidenta Miloše Zemana nebyla dost obludná na to, aby ho z vlastního politického hrobu vytáhla na déle než jen pár dní.

V Lidovém domě si proto řekli, že v čele potřebují někoho populárnějšího. O tom žádná. Jenže i zoufalý Sobotka zůstává z politiků ČSSD nejpopulárnější, což vám o zoufalosti celé ČSSD řekne asi nejvíc. Navíc současná rošáda sice možná překvapila mnohé členy strany, voliče ale překvapí asi jako manželka s přebarvenými vlasy: Chovanec se Zaorálkem jsou úplně stejní političtí mastodonti jako Sobotka. Jedinou změnou tak je, že místo jedné tváře teď v ČSSD mají na stále pravděpodobnější volební masakr tváře tři.

VŠE O VOLBÁCH DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY 2017 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
bac-bum-bac ( 30. června 2017 09:37 )

nadřel?????? a že to jde od deseti k pěti

105105 ( 15. června 2017 18:04 )

ZOUFALEC - podle toho to vypadá, jaký pán taký krám, nezvládá to.

repelos ( 15. června 2017 15:50 )

mod - a ty budeš asi krystalické hovado boží. pro tvé info- tvému krystalickému oblíbenci Šláfovi už delší dobu povolují všechny svěrače,včetně análního.tedy ho moc neobskakuj,nebo tě kompletně po.se.re.

repelos ( 15. června 2017 15:43 )

Sobotko, ty ubohá figurko, ty jsi všeho strůjcem, ty sám sis podřezal větev a celé svojí partaji taky, končíš hošánku, končíš! Můžete se spolu s tím kreténem a alkoholikem Kalouskem zahrabat na politickém hřbitově! Co ty tady meleš klapajznou? Až se ti podařilo vyštvat Babiše, se kterým ses jenom ty grázle svezl, tak budeš teď vyzývat k ukončení žabomyších válek? Jseš normální? Myslíš, že jsou všichni lidi úplně pitomí? Teď už nic nezachráníš, jdeš od válu! ale občané POZOR!! je to křivá ku.rva,v Bruselu za zády slibuje přijetí migrantů a ve sněmovně vykřikuje: nepřijmeme ani jediného migranta.

jen-pro-mne ( 15. června 2017 15:14 )

SRALBOTKÁČE nevolí s6d1.turboimg.net/sp/3f0ac21c439b63cd43af7014f385b485/Sralbotka.jpg

Zobrazit celou diskusi
Další videa