Komentář: „Zoufalec“ Sobotka dál vládne zemi, ani Gross neposlal ČSSD tak nízko

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
15. 6. 2017
10:00

Viselo to ve vzduchu. Ministr vnitra Milan Chovanec tak dlouho „kryl Slávkovi záda“ a opakoval, že nechce v čele ČSSD vystřídat premiéra Bohuslava Sobotku, až se mu to po středečním grémiu najednou přihodilo. To se stává. A nejen to: Čtyři měsíce před volbami Sobotka padl i jako volební lídr, když ho nahradil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Dál tak zůstává jen premiérem.

Je to samozřejmě trochu ironie. ČSSD lidem v podstatě vzkázala, že je Sobotka takový zoufalec, že nemůže vést ani ČSSD, v čele země ale zůstat může. A stejně tak i v čele jihomoravské kandidátky ČSSD, odkud znovu kandiduje do Sněmovny, protože toho pořád nemá dost. Na druhou stranu nás sociální demokracie aspoň ušetřila kamufláže, jež údajně taky visela ve vzduchu: Sobotka se nechá naoko převézt do nemocnice a Chovanec se Zaorálkem to hrdinně vezmou za něj jako oběť národu.

ČSSD tedy vede do voleb jakási svatá trojice, jíž u nás zatím známe jen z kostela. Hlavně Sobotka s Chovancem mluví o sjednocení strany, tenhle zázrak se ale zatím nekoná: Mnozí sociální demokraté včetně poslanců nechápou, co se to v jejich straně vlastně děje. Ještě letos v březnu si na volebním sněmu jako stranického i volebního lídra demonstrativně stvrdí Sobotku, a teď se najednou parta vyvolených večer v Lidovém domě rozhodne, že ČSSD povede Chovanec? Ten tím vlastně jen dokončil lánský puč, další ironie.

Podívejte se, jak Bohuslav Sobotka oznámil svůj konec v čele ČSSD:

Video Bohuslav Sobotka odchází z vedení ČSSD, stranu povede Chovanec - Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Sobotka padl, protože předvolební preference ČSSD padly k deseti procentům, což mimochodem nedokázal ani Stanislav Gross. Jeho vedení ČSSD poslední dobou připomínalo nebezpečně vrávoravou cestu z hospody: Jednou chtěl oslovit mladé městské liberály, jimž je k smíchu, zatímco jindy propadal třídnímu boji. Takzvanou daňovou revoluci ČSSD vyhlásil téměř beze strany. A stejně tak slavnou (ne)demisi vlády. Ani hradní hůl prezidenta Miloše Zemana nebyla dost obludná na to, aby ho z vlastního politického hrobu vytáhla na déle než jen pár dní.

V Lidovém domě si proto řekli, že v čele potřebují někoho populárnějšího. O tom žádná. Jenže i zoufalý Sobotka zůstává z politiků ČSSD nejpopulárnější, což vám o zoufalosti celé ČSSD řekne asi nejvíc. Navíc současná rošáda sice možná překvapila mnohé členy strany, voliče ale překvapí asi jako manželka s přebarvenými vlasy: Chovanec se Zaorálkem jsou úplně stejní političtí mastodonti jako Sobotka. Jedinou změnou tak je, že místo jedné tváře teď v ČSSD mají na stále pravděpodobnější volební masakr tváře tři.

VŠE O VOLBÁCH DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY 2017 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
bac-bum-bac ( 30. června 2017 09:37 )

nadřel?????? a že to jde od deseti k pěti

105105 ( 15. června 2017 18:04 )

ZOUFALEC - podle toho to vypadá, jaký pán taký krám, nezvládá to.

modern ( 15. června 2017 15:03 )

 Svatá trojice u socanů? Takže se historie přece jen opakuje. Máma s tátou vedou kluka k holiči ... pamatujete ten plakátek s Buzkovou, Mildou Zemanem a kučeravým Stáňou Grossem? Kam to vedlo už víme, až na to, že z táty ovara se stal z vůle krystalické lidské blbosti prezident ...

marais ( 15. června 2017 14:28 )

Sobotka se nadřel s celou čssd 6 let ,teď je řada na těch křiklounech.

sichlhamr ( 15. června 2017 14:22 )

Kolikrat jsi stavkoval ty srabe?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa