Komentář: Puč, chata na Lipně, 7 mega kamarádovi a podivný konec Zimoly

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
12. 4. 2017
05:25

Říká se, že čím výš letíte, tím hlouběji pak padáte. A zvlášť v politice, kde vám dolů vždycky někdo rád pomůže, obvykle stranický přítel. Populární jihočeský hejtman Jiří Zimola letěl hodně vysoko, takže jen krátce po vyhraných krajských volbách právě spadl zpátky na zem. V úterý oznámil, že jako hejtman končí. 

Den předtím se totiž rozpadla jihočeská krajská koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012. Důvod je tradičně český: nemovitost. Jen to tentokrát není byt, penzion ani nevěstinec, ale „chatička“ na Lipně za téměř 5 milionů korun. Tu pro Zimolu i jeho náměstka z ČSSD Jaromíra Slívu méně obvykle staví hejtmanův podřízený, konkrétně předseda představenstva Jihočeských nemocnic a člen představenstev všech osmi zdravotnických zařízení v kraji Martin Bláha.

Zimola si za to mladého muže cení na 7,2 milionu korun ročně, což je na české permanentně deficitní zdravotnictví nadmíru slušná gáže. Víc než její výše ale zarazí celá konstrukce, jíž by stěží vysvětlil i kouzelník se ztracenými občankami Jiří Čunek. Kdyby podobnou měla i Zimolova chatička na Lipně, spadne mu na hlavu při prvním mejdanu s jeho Miss Blond. Zimola je hejtmanem od roku 2008 a nějakou dobu i poslancoval, takže by mohl vědět, že něco takového nikdy nevysvětlí. Jako by se ve funkci nenaučil, že s nemovitostmi se to dnes v politice dávno dělá jinak.

VIDEO: Takhle Zimola v předvolební debatě Blesku mluvil o svém tažení proti Bohuslavu Sobotkovi a tzv. Lánském puči

Video Zimola o tom, jak s rebely chtěl »sejmout« Sobotku: Byla to jen milá večeře. - Blesk TV
480p 360p 240p

Přesto je to divný konec. Zimola je jeden ze dvou posledních politiků trvale upadající ČSSD, kteří vloni znovu dokázali vyhrát krajské volby. V roce 2013 patřil k hradním povolebním pučistům proti premiérovi a šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, za což ho stihla partajní karanténa. Teď se vracel. Sobotku znovu tvrdě zkritizoval i na nedávném sjezdu ČSSD a vida, měsíc poté končí sám. Takové překvapení už dávno neumí ani v Ordinaci v růžové zahradě.

Po Michalu Haškovi, Zdeňku Škromachovi a Jeronýmu Tejcovi je tak Zimola čtvrtým pučistou, co prozatím končí. Dál se díky svému slibu krýt odteď „Slávkovi“ záda drží jen ministr vnitra Milan Chovanec, pátý pučista.

VIDEO: Projev Jiřího Zimoly na nedávném sjezdu ČSSD

Video Jihočeský hejtman Zimola z ČSSD: Babiš dobře maže, pojede rychle a dravě. - Jan Jedlička, Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

VIDEO: Nařídil hejtman „zaříznout“ peníze pro místní televizi? Podívejte se, co se kolem toho dělo

Video AUDIO: Hejtman nařídil „zaříznout“ peníze pro místní televizi? - redakce BleskTV
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
sores ( 12. dubna 2017 14:12 )

Sobotka vejce, jen umí slibovat! Měl na to 4 roky a prd!! Je to slaboch který jde tam co je lepší pro něj.Soudci berou přes 100tis a mají levné byty které jsou pro sociálně slabší tedy levnější. Že se do.b.ytkové nestydí.Důchodce by 30,-Kč zrujnovalo že ve stáří se chodí jen po doktorech,čeká to každého.

konimrd ( 12. dubna 2017 13:32 )

další důkaz že ve zdravotnictví je peněz jako s.raček, tady se rozdávají na platech zdravotnickým odborníkum miliony a na Homolce v Práglu furt nemůžou přijít na to kde se v sejfu soudruha Dbalého takto bývalého ředitele nemocnice vzalo 50 melounů který nikde nechybí, co na to Heger z TOP 09 kterej furt řve že chce poplatky třicetikoruňačky že prej to nikoho nezabyje

sores ( 12. dubna 2017 13:31 )

Mezi českými politiky jsou samé nepravdy, lži,podvody,zlodějny a korupce!!! Hnus, jak jim má potom občan věřit, do p.r.de.le??????? Tací co si nahrabou podvody tuto dobu nemohou vynachválit že mají nakradeno, ale 70% čechů je rádo když bere 13-14tis. Samá žebrota, jak tím chlap může uživit rodinu?????? 2 až 3 děti a žena bere 10 tisíc??? To žádného politika nezajímá!

agfor ( 12. dubna 2017 13:09 )

Nebojíme se o toho chudáka, protože "demokraticky" nakradený majetek mu zůstane.

drakulina ( 12. dubna 2017 12:19 )

Tak si myslím, že se socani do voleb utlučou sami, špína pomalu, ale jistě vyplouvá na povrch. Sobotka kličkuje, jak zajíc ve snaze udržet si křeslo, které ale je už dávno v háji. Škromach a Tejc se jen na čas uklidili v zákopu a čekají jak to po volbách dopadne. Pak se s patřičným důrazem Sobotkovi vysmějí a pošlo ho na šmetiště dějin. Ale je potřeba dodat, že za tím, co se v současné době v politických stranách děje, je právě Babiš, který tento pohyb a tahanice v politice, velmi chytře vymyslel a jen hlídá, jak to probíhá...Když je potřeba postrčit, postrčí, když přibrzdit tak vymyslí malý problém... Musí od něho ještě hodně učit...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa