Komentář: Nedivte se policii, mluví stejně jako politici

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
9. 2. 2016
05:01

V sobotu se v Praze znovu postaral o zábavu Tomio Okamura a jeho odpadlíci z Úsvitu, když na Václavském náměstí a Hradčanech demonstrovali za demokracii. Výsledek? Slepá střelba na Malé Straně, útok dlažebními kostkami a světlicemi na žižkovské centrum Klinika a opakované ataky na přenosový vůz Českého rozhlasu. A to nám kdysi Okamura sliboval „konec bordelu“! 

A co hůř: když lidé z Českého rozhlasu požádali na Hradčanech policii o ochranu, uslyšeli údajně od přítomného policisty následující odpověď: „Můžete si za to sami, protože lžete, najděte si svoji vlastní ochranku.“ Jestli je to pravda, měli bychom si radši najít vlastní ochranku všichni a přestat na policii platit daně. A taky v zájmu demokracie rychle něco udělat s Okamurou: pokaždé, když nás napůl cizinec chrání před cizinci a jejich údajným násilím, končí to násilím.   

Ministr vnitra Milan Chovanec slíbil incident s Českým rozhlasem prošetřit, to však policii nahnědlého odéru nezbaví. Coby účastník podobně ošklivé akce, konané pro změnu vloni na Albertově 17. listopadu, tedy v den boje za svobodu, jsem od policie zažil podobné chování: čeští policisté zde primárně před novináři chránili české i zahraniční extremisty. Snad jim náčelník špatně vysvětlil jejich krédo „Pomáhat a chránit“. Nemá nic společného s Putinem ani britskými neonacisty.

Ministři obrany a vnitra sice rádi hrají překvapené (lépe než Chovancovi to jde profesionálnímu herci Martinu Stropnickému), když se sondy do mentality bezpečnostních složek vybarví nehezky do hněda, mnozí policisté a vojáci ve skutečnosti ale jen souzní s rétorikou politiků i názory lidí. A smutná pravda je, že nebezpečně hnědá v současnosti nejlíp prodává. Pochopil to dokonce i Aleš Brichta, jenž se na náměstích znovu rozezpíval. Možná bude brzy následovat Ortela do čela oficiálních soutěží.   

Ostatně koho jiného než extremisty taky mají policisté chránit, když k nim 17. listopadu promlouvá ze stejného pódia prezident a nejvyšší armádní velitel Miloš Zeman a Martin Konvička, jenž chce všechny muslimy namlít do masokostní moučky? Buďme aspoň rádi, že entomolog Konvička zatím velí jen motýlům. Vždycky totiž může být ještě hůř.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
parma49 ( 9. února 2016 10:27 )

Komu se chcete pane Holče zalíbit? Plácáte stejné nesmysli jako oficální zdělovací prostředky.

kesounam ( 9. února 2016 10:09 )

Nejsem hnědý a nechápu jak se hned člověk nálepkuje nějakým xenofobem jen proto , že tu nechce islám. Každý člověk když navštíví jejich zem tak musí dodržovat jejich pravidla ,proč to není i obráceně. Jestli nechtějí respektovat naše zákony a zvyky tak tady nemají co dělat. Nechci se dožít jednou toho , že se budu pořád rozhlížet jestli není poblíž nějaký ručníkář , který se odpálí. Nechci je tu a basta.

zada ( 9. února 2016 09:40 )

Doporučuji shlédnout!!!!! Policie na v Praze v sobotu! "Rádoby" aktivisté v kuklách vyšli ze dveří MV. Co na to říci?????  https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1528074367493526/?__mref=mess age_bubble

balika ( 9. února 2016 09:25 )

pane Holče "Někdy je lepší mlčet a být považován za hlupáka, nežli promluvit a odstranit veškeré pochybnosti". PROČ se vlastně demonstrovalo zůstává nepovšimnuto. Vrtěti psem v českém podání.

oxygene.p ( 9. února 2016 09:21 )

Holce - klasickej příklad sluníčkáře , který to má v hlavě úplně vypatlaný. Myslím , že ten člověk jede v nějakým fetu a vypadá to , že to bude pěkný svinstvo. Tento člověk by si ani kvalitní matroš nemohl dovolit. Jinak je mi z něj nablití , je to lůza a spodina naší vyspělé společnosti. Morální žumpa.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa