Žena z Kroměřížska je první pacientkou s otravou v této nemocnici. Její stav je stabilní, řekla dnes ráno mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

O kousek dál ve zlínské nemocnici leží po požití závadného alkoholu sedm lidí, ve vsetínské jeden muž. Ve Zlíně je hospitalizováno šest mužů a jedna žena, stav pacientů se postupně lepší. Dva muži leží na jednotce intenzivní péče, ostatní na lůžkových odděleních interny. Nemocnice již v týdnu propustila po úspěšné léčbě postupně pět pacientů, všichni jsou bez následků.

Metanol měl v krvi i otrávený z Čáslavi

Čáslavská nemocnice přijala člověka s otravou metanolem. U muže z Třemošnice na Chrudimsku bylo zjištěno pouze netoxické množství, v nemocnici zůstává na pozorování. Píše to dnešní Kutnohorský deník.

Muž si podle listu koupil alkohol v obchodě v Ronově nad Doubravou. Policisté kvůli tomu ve městě uzavřeli dvě asijské prodejny a vyšetřují, zda v nich nebyly prodávány závadné lihoviny.

Celkem bylo od začátku metanolové kauzy ve Středočeském kraji zaznamenáno pět otrav, čáslavský případ je šestý. Nekvalitní alkohol si vyžádal jednu oběť - v pražské nemocnici zemřel osmatřicetiletý muž z Příbramska.

Fotogalerie
17 fotografií