„V Bruselu mi koušou lejstra myši,“ tvrdí europoslanec. A teplá voda tu neteče

Autor: Jakub Tomek, kal - 
1. 9. 2018
11:15

Europoslanci mají v Bruselu sice plat 170 tisíc čistého plus náhrady, ale i oni musí někdy řešit všední problémy. Třeba souboj s hlodavci. Fotky dokumentů údajně ohlodaných od myší zveřejnil na svém Facebooku například europoslanec Jiří Payne (62, Svobodní).

„Právě jsme zjistili, že se nám do kanceláře v Bruselu dostaly myši a okousaly nám spisy v šuplíku. Návnady na myši, které mimochodem dle mého mínění EU zakázala, jsou po celé kanceláři, ale myši zřejmě respektují zákaz a místo návnady žerou evropské dokumenty,“ napsal poslanec na svůj Facebook.

Člen strany euroskeptiků dále vyjmenoval problémy, které ho v Bruselu tíží. „Budova má narušenou statiku a padá, neteče tu teplá voda a také se tu neuvěřitelně krade. Před časem se zjistilo, že jsou obě budovy zamořené kokainem,“ dodal.

Video Europoslanec Jiří Payne: Unie skončí do 10 let, alternativu máme - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

To, že v sídle Evropského parlamentu neteče teplá voda, potvrdili Blesku i další poslanci. „Byla vypnuta kvůli podezření z výskytu bakterie legionella (parazit způsobující tzv. legionářskou nemoc, pozn. red.) v potrubí,“ řekl Blesku Jan Zahradil (55, ODS). Že má budova narušenou statiku a z kohoutku tu teče jen studená voda, pak dosvědčila také Dita Charanzová (43, ANO). „Neviděla bych to ale tak černě, v práci mě ani jedno nijak neomezuje,“ napsala. „Myši jsem neviděl, ale tento problém se skutečně menší míře prý objevil,“ potvrdil pak Pavel Telička (53, dříve ANO).

Zdechovský: Payne dokrmuje skepsi

Další europoslanci, které Blesk kontaktoval, ale mluví jinak – v bruselském sídle se nekrade, drogy tam taky nikdo nešňupe a se statikou byly problémy kdysi, avšak všechny budovy prošly revizí. Nejvíce Paynovo odhalení znepokojilo lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského (38, KDU-ČSL).

„Pan Payne informace uvedené v jeho statusu uměle populisticky zveličuje a akorát je zneužívá k dokrmování euroskeptické nálady nálad Česku,“ uzavřel Zdechovský. Tiskové oddělení Evropského parlamentu zase Blesku odpovědělo, že se bude případem myší zabývat.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
robin5 ( 2. září 2018 07:56 )

Tak myši jsou problém? Nejsou spíš problém zasloužilí "europoslanci"? Pokud ten tyjátr rozpustí, sice přijdou o prachy, ale vodu si klidně pustí, popřípadě ohřejí doma - ale ovšem ty penízky by chyběly.

krista2018 ( 1. září 2018 18:30 )

Nech tam za to necnedělání a za ty prachy třeba zdechnou, chudáčkové, je mi jich líto, asi dám zítra na modlení

agfor ( 1. září 2018 17:55 )

Tak pánovi neteče teplá voda, hmmm. Musíš za ni zaplatit. Jen cikánům teče teplá i když nic neplatí. Tomu se říká rasizmus.

flesch2z ( 1. září 2018 17:29 )

Papír je jediný poživatelný produkt v EU. Už i myši na to přišly. Už se nic jiného v té muslimské EU nedá jíst. I z kebabu už máme salmonelu.

sores ( 1. září 2018 17:27 )

Za ty statisíce co tam berou se to dá vydržet i s potkanama!! A když ne, mohou si dovolit hotel nebo podnájem, a ještě jim hodně zbude.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa