reklama
Jiří Paroubek s manželkou Petrou v Lidovém doměFoto: Zbyněk Pecák

Paroubek: ČSSD má dost hlasů pro nedůvěru vládě

22.12.2008  12:05Šéf opoziční sociální demokracie Jiří Paroubek tvrdí, že ČSSD má ve sněmovně zajištěno dost hlasů pro vyslovení nedůvěry kabinetu šéfa ODS Mirka Topolánka.

Řekl to na dnešní tiskové konferenci poté, co pohrozil, že jeho strana takové hlasování vyvolá, pokud se koalice pokusí v Senátu bez dohody s ČSSD zvrátit zrušení poplatků ve zdravotnictví, o kterém v pátek rozhodla Poslanecká sněmovna.

"Pokud budete zasahovat do poplatků, je konec vaší vládě bez ohledu na cokoli," zdůraznil šéf nejsilnější opoziční strany. Na dotaz, které poslance kromě komunistů má sociální demokracie zajištěny, neodpověděl. Topolánkova vláda ustála ve sněmovně už čtyři pokusy o vyslovení nedůvěry, naposledy letos v říjnu.

Paroubek se rovněž ohradil proti tvrzení, že poslanci jeho strany podpořili komunistický návrh na zrušení zdravotnických poplatků. Zdůraznil, že návrh na zrušení všech poplatků leží ve sněmovně už delší dobu a předložil ho předseda klubu Michal Hašek a že on sám ho také podepsal. Komunisté předložili vlastní identický návrh, o němž se hlasovalo.

Autor: ČTK
reklama
|

reklama


Reklama

Speciály

Reklama

Servisní speciály

Další speciály

Lepší práce
 
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
Dachser

Dachser

Zábavná hra zaměřená na logiku.Snaž se dopravit krabice podle barev do správných lodí. Ovládání:…

více her »
 
 
Ringier a.s.SIUX
© 2001 - 2010 Copyright - Ringier ČR, a. s. a dodavatelé obsahu. ISSN 1213-8991 Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru Blesk.cz jsou bez písemného souhlasu Ringier ČR, a. s., zakázány.
* Blesk.cz využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Připomínky a tipy pište na
Inzerce