Od známého prodejce dovolené Invia utíkají velké cestovky. Co se stalo?

Autor: ČTK, dv - 
20. 6. 2017
16:30

Cestovní kancelář Exim tours přestala nabízet své zájezdy přes největší zájezdový portál Invia.cz. Stejný krok v dubnu oznámila i cestovní kancelář Fischer. Invia začala v poslední době kromě přeprodeje zájezdů cestovních kanceláří sestavovat a prodávat také vlastní zájezdy, takže se v podstatě stala i přímým konkurentem CK.

„K zaslání výpovědi smlouvy o spolupráci tomuto prodejci nás vedly obchodní důvody, které ze zásady nekomentujeme,“ řekl dnes ČTK marketingový ředitel Exim tours Stanislav Zíma.

Fischer jako důvod ukončení spolupráce uvedl změnu obchodní strategie a podporu vlastních prodejních kanálů.

„Jsem přesvědčený, že máme dostatečnou sílu na to, abychom dokázali stejný objem zájezdů prodat ve vlastní síti. Máme silný web, call centrum i pobočkovou síť včetně stabilních provizních prodejců,“ uvedl nedávno výkonný ředitel Fischer Group Jiří Jelínek.

Invia: Mrzí nás to, ale lidi to ani nepoznají

Portál Invia není podle marketingového ředitele Michala Tůmy ochotný nabízet exkluzivní podmínky velkým cestovním kancelářím. Naopak podle Tůmy drtivou většinu prodeje realizuje pro desítky středně velkých CK a není v žádném případě závislý na malém počtu velkých dodavatelů.

„I když nás možnost odchodu CK Exim Tours mrzí, důležité je, že zákazníci ho takřka nepocítí. Z celkového počtu 19.379 hotelů od více než 300 cestovních kanceláří představuje unikátní nabídka CK Exim Tours 180 hotelů, takže případným ukončením přijdeme o necelé jedno procento destinací. A tuto chybějící nabídku umíme nahradit díky existujícím partnerům v krátkém čase,“ řekl ČTK Tůma.

Jak se zabalit na dovolenou? Počasí napoví, podívejte se na video:

Video Honsová a stylista radí: Jak si zabalit si na dovolenou podle počasí. - Dagmar Honsová, David Vaníček, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

 

Cestovní skupina Invia v roce 2015 prodala v ČR, Polsku, Slovensku a Maďarsku zájezdy CK v hodnotě téměř sedm miliard korun. Je to meziročně o 15 procent víc. Tržby skupiny stouply o 18 procent na 778 milionů korun. Zisk se zvýšil meziročně z 56 na 86 milionů korun.

Fisher: Odchod od Invia je výhodnější pro klienty

„Zájezdy, které jsme dřív prodávali přes portál Invia, momentálně nabízíme ve vlastních prodejních kanálech a jsme díky tomu schopni klientovi nabídnout výhodnější cenu. Při nákupu zájezdu v last minute sezóně může jít o úsporu až jednotek tisíc korun.“

 

Video Češi si dopřávají, za dovolenou dají i několik výplat. Jak se cestování změnilo? - David Budai, Petr Soukup, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Stephane Sarrazin - WHITE SAND
1080p 720p 360p

Cestovní agentura Invia přeprodává zájezdy cestovních kanceláří. Společnosti skupiny prodávají také letenky, ubytování, eurovíkendy a vstupenky na kulturní akce. Invia má téměř 200 poboček.

Cestovní kanceláře v ČR prodají ročně zájezdy za zhruba 20 miliard Kč, mezi největší CK patří Fischer, Exim tours a Čedok. Mezi velké tuzemské cestovní agentury patří kromě Invie Dovolena.cz, Zajezdy.cz či eTravel.cz.

Video „Jsme nároční, milujeme moře a jídlo,“ říká šéf cestovky o Češích na dovolené. - David Budai, Petr Soukup, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Stephane Sarrazin - SHERPA DREAM
1080p 720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa