„Z ruštiny jsem měl pětku,“ zmínil Vondrák z ANO. A tvrdě zpražil Valachovou

1080p720p360p
Autor: zst - 
7. 10. 2017
12:50

Proti stávající formě inkluze, nízkým platům učitelů i exministryni Kateřině Valachové (ČSSD) osobně se postavil v Blesk Volebním souboji 2017 Ivo Vondrák. Lídr hnutí ANO v Moravskoslezském kraji a tamní hejtman inkluzi vytýká hory papírování i zahlcené poradny, Valachové osobně, že mu skákala do řeči. „Už nejste moje šéfová,“ poznamenal na adresu exministryně v debatě o školství.

Hnutí ANO by přidalo dvě hodiny tělocviku dětem navíc a oddělilo by sport od ministerstva školství pod agenturu, která by se zodpovídala přímo premiérovi. Hnutí by naopak nerušilo povinnou maturitu z matematiky a nezvedlo by ruce ani pro přidělování dotací přímo sportovním klubům. Aktuálně je totiž dostávají unie či svazy, které peníze přerozdělují. Vyplynulo to ze simulovaného hlasování během debaty.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Blesk.cz: Z čeho jste dostal ve škole první pětku?

„No asi z ruštiny, tu jsem teda nesnášel. To musím přiznat.“

Kradl Ivo Vondrák spolužákům svačiny? Nebo oni jemu? Podívejte se:

Video Ivo Vondrák (ANO) dostal otázky na tělo: Kradli mu spolužáci svačinu, nebo on jim? - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

„Už nejste moje šéfová,“ trefil se Vondrák do Valachové

Ivo Vondrák se během diskuze nejednou dostal do sporu s exministryní Kateřinou Valachovou (ČSSD), i když ne tak ostrého, jako třeba Václav Klaus ml. (ODS).

Současný hejtman Moravskoslezského kraje špatně snášel vzájemné osočování zástupců stran, které dříve ministerstvo školství vedli. „Logická dedukce toho je, že bychom teďka my nebo pan Gazdík za STAN měli vést ministerstvo školství. Protože vy jste tu šanci dostali. Ale to je jen taková legrace,“ reagoval na Valachovou.

„Paní ministryně, už teďka nejste moje šéfová,“ napomínal pak exministryni, která se mu snažila skočit do řeči. Vondrák byl do roku 2016 rektorem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

Podívejte se, co dalšího z úst Iva Vondráka v debatě zaznělo:

Video Záznam debaty o školství: Ostrá hádka Klause a Valachové o postižených dětech a sliby o platech učitelů - Blesk Zprávy

„Než něco zavedu, pilotně to ověřím“

V otázce inkluze Vondrákovi nejvíc leží v žaludku, že se nová inkluzivní pravidla předem neotestovala. „Paní bývalá ministryně, normálně funguje to, že než něco zavedu, tak to pilotně ověřím,“ poučoval Valachovou současný moravskoslezský hejtman a někdejší ostravský rektor Ivo Vondrák (ANO). Podle Valachové ale testování inkluze proběhlo.

„Paní ředitelka se bojí nejvíce inkluze, protože to znamená, že když má vyplnit jeden formulář, tak k tomu má 15 stran toho, jak to má vyplnit. Po několika týdnech vyhodnotí, že mají problematického žáka ve třídě, čtyři měsíce trvá, než ho poradna nějakým způsobem ohodnotí a po řekněme půl roce to nějak musí začít řešit. To je úplný nesmysl, takhle to nemůže fungovat,“ přidal své zkušenosti ze setkání s vedením některých škol v Moravskoslezském kraji. Přiznal ale, že je velmi opatrný v tom zavedené věci zcela rušit.

Jaké plány má se školstvím hnutí ANO? Ivo Vondrák dostal 30 vteřin na to je představit:

Video Ivo Vondrák představil vizi ANO pro oblast školství a sportu. - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
cenda48 ( 8. října 2017 15:25 )

Hradina a vlastenec nám z hocha vyrostl !!!! To by zasloužilo medaili Za hrdinství. Ale jinak, kolik takových blbů se dnes prodralo do politiky a řídí tento stát. Bože, ty to vidíš a mlčíš ? Máš pravdu, řvát bychom měli především my sami.

krakonos500 ( 8. října 2017 10:14 )

Primitivni debil, ktery nezvladne jeden ze svetovych jazyku, se bohuzel musi zivit jen politikou. Tvoji stranu muze volit jen primitiv.

flesch2z ( 7. října 2017 22:49 )

Můj otec ovládal několik jazyků a říkával, že než by se učil rusky, tak raději cikánsky. Po té, co mu tři cikáni zavraždili třicetiletého bratra, otočil a cikánštinu zavrhl taky. A později, co onemocněl na následky z Jáchymovských dolů, zavrhl český jazyk i s celou ČSSR. Ještěže jich ovládal tolik, aby se ve světě neztratil. To se tobě Vondráku stát nemůže, když ti nešla ani jednoduchá ruština.

105105 ( 7. října 2017 17:29 )

To se nemusíte chlubit to je na vás vidět a určitě nejen z ruštiny, trotl je trotl toho nezachrání ani přiznání a co tak obchody, ty se uzavírají v rusku anglicky, ty přenecháme Merklové

tramping ( 7. října 2017 16:37 )

zdenkku !! Cos to zase vychlastal ????

Zobrazit celou diskusi
Další videa