Debata o potravinách a cenách másla: Kdo umí dojit a kdo lže a blábolí?

Autor: zst - 
24. 9. 2017
05:02

Třetí díl Blesk Volebního souboje 2017 se točil kolem kvality potravin, cen mléka, másla, ale také třeba energií. Politici hlasovali o tom, zda by snížili dotace pro solární barony, nebo zrušili možnost uzavírat smlouvy po telefonu. Té totiž ve velkém využívají tzv. šmejdi.

Do Volebního souboje Blesku 2017 přišli zástupci šesti stran a hnutí, které uspěly v průzkumu agentury Phoenix Research pro Blesk. Podrobnosti o něm najdete ZDE.

Zástupcem KDU-ČSL byl v debatě ministr zemědělství Marian Jurečka. Místopředseda lidovců má doma pět synů, hraje na tubu a ráno si pravidelně nedává ani kávu, ani čaj, nýbrž kakao. Je lídrem lidovecké kandidátky v Olomouckém kraji. Přiznal, že má v hospodářství hned pětici oblíbených krav, jména ale nemají.

Ve studiu má své místo stabilně také zástupce ČSSD. Tentokrát to byl poslanec Jaroslav Foldyna, který kandiduje z prvního místa v Ústeckém kraji. Je to vášnivý motorkář, který vítal v Česku i kontroverzní ruský motorkářský klub Noční vlci. Nyní oranžové logo strany chtěl přebarvit na více levicovou červenou a pro ostrá slova nechodí daleko.

Hnutí ANO vyslalo do debaty o zemědělství a potravinách svého prvního místopředsedu Jaroslava Faltýnka. Ten kandiduje jako lídr na Vysočině. Sám nedávno podpořil, aby ho Sněmovna zbavila imunity, čelí totiž trestnímu stíhání ve spojitosti s dotacemi pro farmu Čapí hnízdo. Politiku zvládá i bez vlastních aktivních profilů na Facebooku či Twitteru. O Vánocích kvůli novému zákonu nepochodil, když si chtěl nakoupit v obchodě.

Jedničkou komunistické kandidátky na Vysočině je Pavel Kováčik, stínový ministr zemědělství, který se v roce 2007 nechal ve Sněmovně unést a oslovil politiky soudruzi. V minulosti pracoval v zemědělském družstvu třeba jako ošetřovatel dojnic. Více než na cenu potravin hledí na jejich původ, přednost dává těm z Česka.

ODS reprezentoval ve studiu poslanec Jan Skopeček, který do Sněmovny naskočil teprve nedávno – v březnu 2017 přišel jako náhradník. Je lídrem kandidátky strany ve Středočeském kraji. Jeho manželka o něm tvrdí, že má víc oblečení než ona. Jaroslava Faltýnka v debatě obvinil Skopeček, že „blábolí“.

Hnutí Starostové a nezávislí na poslední chvíli svého zástupce změnilo a tak byl hostem v debatě místo Radima Sršně Jan Farský, republikový lídr hnutí STAN a iniciátor registru smluv. Farský je vedoucím skautů v Semilech s přezdívkou Baghíra, tedy jako panter z Knihy džunglí. Dojit kozu prý ještě nezkoušel, ale na krávu by si troufl.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
rego ( 24. září 2017 13:56 )

agfor: Do kafilérie odvézt tebe i tobě podobný dobytek!

agfor ( 24. září 2017 12:20 )

Blábolej všichni, protože si chtějí udržet bezpracná koryta s přemrštěnými platy. PRYČ S VLÁDOU.

1tigrusenka ( 24. září 2017 12:00 )

kde bereš jistotu že kupuješ máslo? na slunci se nerozteče, ani nežlukne, je to jakýsi ztužený preparát protože tuk z něho dávno vykradli k jiným účelům

bilakonvalinka ( 24. září 2017 08:46 )

Snaží se nás donutit víc jíst umělé (zdravotně závadné, skoro jedovaté )tuky !! Ta letitá kampan a blbnutí lidí , at to konzumují !!!Ty umělé přídavné látky tělo nedokáže odbourat. Je to smutné, že politici nemyslí na lidi - jsou to parchanti bez morálky. Ale já osobně si dám radši máslo a omezím uzeniny, sýry a je to to nejzdravější .

pepen. ( 24. září 2017 08:41 )

Celou tu popřevratovou verbež nahnat k lopatám do kamenolomu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa