Máte nízký plat? Snížíme daň z práce, pyšnili se politici v debatě Blesku

720p360p
Autor: bru - 
21. 9. 2017
05:01

Z platů prodavaček a prodavačů se před volbami stalo politické téma. Například premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se kvůli mzdám lidí zaměstnaných v Albertu sešel i s nizozemským velvyslancem. Podmínky a peníze pokladních ve velkých řetězcích rozhádaly i politiky v Blesk volebním souboji 2017.

„Nedovedu si představit, aby pan premiér ovlivnil mzdy v podniku, který patří zahraničnímu soukromému majiteli, to možná šlo v minulosti, kdy podniky byly státní, ale v tuhle chvíli to tak nechodí,“ kritizoval Sobotkovy kroky Jan Skopeček z ODS. Řešení vidí v nižším zdanění práce, které má nechat víc peněz v kapsách zaměstnanců.

Stejně by chtělo postupovat i hnutí ANO, podle Jaroslava Faltýnka přiměje nižší zdanění práce ve finále i zaměstnavatele, aby platy zvedli. „My chceme, aby se lidem vedlo líp a utráceli, aby chodili do těch řetězců nakupovat, aby ty řetězce měly tržby a o ty peníze se rozdělily i se svými zaměstnanci,“ vysvětlil Faltýnek. 

Video Nižší daně nebo progresivní zdanění? Politici se hádali o mzdách prodavaček. - Blesk TV
720p 360p

„Hlavní problém je v rozdílném přístupu k občanům téže Evropské unie,“ komentoval horlivě Pavel Kováčik (KSČM) s tím, že hlavním problémem v platech ve velkých řetězcích jsou rozdíly v ohodnocení lidí za stejnou v práci v různých zemích Unie.

Snížit daně z práce by chtěli i lidovci, jejich zástupce v debatě Marian Jurečka k tomu přihodil ještě zvyšování slev na děti a poplatníka. „Abychom těm, kteří poctivě pracují, ponechali víc peněz v rodinách – abychom je nevybírali, nepřerozdělovali, ale aby ten, kdo si je vydělá, je měl hned na výplatní pásce,“ komentoval lidoveckou představu Jurečka.

Video Nemůžeme podnikům diktovat vyšší mzdy, říkají politici - Blesk Zprávy
720p 360p

Jaroslav Foldyna (ČSSD) vytáhl v debatě v souvislosti s nízkými platy v řetězcích progresivní zdanění. „Nemůžeme samoplátcům, což jsou třeba matky v domácnostech, neustále zvedat poplatky na sociálním a zdravotním. Solidarita musí být progresivní,“ rozohnil se Foldyna.

Jako „falešný pocit všemohoucnosti“ označil Sobotkův boj za vyšší platy v Albertu Jan Farský (STAN). „Mzdy a pracovní podmínky se mění až ve chvíli, kdy sami zaměstnanci vystoupí a sami zaměstnanci začnou bojovat, tady je největší síla,“ komentoval situaci Farský. „Politici v tom skutečně mají malou moc, byť se tváří, že to zařídí. Nezařídí,“ doplnil.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

KOMPLETNÍ KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017 NAJDETE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
mescalin ( 21. září 2017 10:20 )

 politici by měli doplácet. dělají howno

dartwader ( 21. září 2017 08:42 )

O nízkém platu vysvětlujte lidem, kteří díky starosti o zaměstnance jste snížili platy. O svatcich třeba prodavačky si už nevydělaji s příplatky, studenti už si nezajdou na brigadu... Udelejte to jako v Rakousku, kde starajic se o blaho lidi, v neděli nepracuji a ve dne po šesté hodině si nikde nic nekoupíte. Ale aspoň maji lidi více volna a míň peněz. Takže pak jezdí do Čech nakupovat, protože zatim tady mame otevřeno. Zatím....

carmin ( 21. září 2017 06:45 )

jedovaté potraviny, extremně nízké mzdy, nejvyšší nájmy, žádná regulace cen energií, žádní sociální bydlení,asociální stát,žádné progresivní zdanění,

carmin ( 21. září 2017 06:14 )

KAM MIZÍ STÁTNÍ PENÍZE ?? peněz je dost kapitalistické zrůdy je rozkrádají zloději OSVČ neplatí dlouhodobě 50% sociálního a zdravotního pojištění které sami prožerou a díky paušálům neplatí téměř ani daně z příjmu to je tunel stamiliardy ročně v důchodovém systému neziskovky další megatunel 24 mld ročně ,pátá kolona hitlerovského režimu USA a EU za naše daně Statistika MMR: V české republice je 4442 neziskových organizací dostávajících 24 miliard! http://www.novarepublika.cz/2016/05/statistika-mmr-v-ceske-republice-je.html 300 mld církevní tunel kolaborantům s nacisty katolické sektě ,majetek který měla katolická církev kolaborant s nacisty v užívání od státu byl pro restituce = církevní zlodějinu výrazně nadhodnocen, potvrdili statistici http://www.novinky.cz/domaci/368668-cirkevni-majetek-byl-pro-restituce-vyrazne-nadhodnoc en-potvrdili-statistici.html . „Česká“ ekonomika patří od dubna 2017 mezi rozvojové země po 27 letech hrůzovlády havlofašistických mafií http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/byznys/privatizace-vodarenstvi-byl-akt-narodohospoda rske-stupidity/ Privatizace všeho včetně vodárenství byl megatunel politiků hájících zájmy jiných zemí proti nám občanům tunel 1000 mld fotovoltaika ,dotace podnikatelským zlodějským zasrancům Úsvit-NK: Loupež 42 miliard ROČNĚ za bílého dne. Jde o 4500 Kč pro každého Čecha ročně 26. 1. 2016 http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Usvit-NK-Loupez-42-miliard-za-bileho-dne-Jd e-o-4500-Kc-pro-kazdeho-Cecha-rocne-419024 Česká armáda zahájila největší přezbrojování ve své historii. Do konce roku 2025 bude potřebovat neuvěřitelných 460 miliard korun.25.10 2016 http://www.novarepublika.cz/2016/10/prezbrojeni-armady-ma-stat-460-miliard.html Inkluze ve školách už vyšla na miliardu, NA ULICÍCH UMRZLO I LETOS PŘES 100 BEZDOMOVCŮ , https://www.novinky.cz/veda-skoly/434435-inkluze-ve-skolach-uz-vysla-na-miliardu.html

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa