„Všichni nekradou.“ Piráti popíchli Babiše a slibují kontrolu mocných

Autor: ČTK,Mii - 
7. 9. 2017
18:27

Na známý výrok šéfa hnutí ANO Andreje Babiše „všeci kradnú“ zaútočili ve čtvrtek Piráti, kteří do poslední části volební kampaně vyrukovali se sloganem „Všichni nekradou“. Na tiskové konferenci rovněž představili 15 hlavních bodů svého programu, ve kterém slibují prosazovat mimo jiné zjednodušení státu, kontrolu mocných a obranu svobody.

„Cílem Pirátů je svobodná a digitálně propojená společnost,“ uvedl jejich lídr Ivan Bartoš. Ke zvolenému sloganu poznamenal, že je třeba podporovat poctivé a šikovné namísto negativního osočování.

Piráti by chtěli zavést mimo jiné jednu rovnou daň ve výši 47 procent, která by nahradila všechny ostatní. Podle místopředsedy strany Jakuba Michálka by se daňové zatížení obyvatel snížilo o 1,6 procentního bodu v porovnání se současností. Každý by tak ušetřil 7 500 korun ročně, pro státní rozpočet by to byl výpadek dvě miliardy korun ročně.

Piráti chtějí usilovat také o zjednodušení byrokracie, propojení databází a registrů, podporu podnikatelů bez státních dotací, zrušení podpory biopaliv, důslednou kontrolu poskytování dotací zemědělcům. Prosazují vymáhání hmotné odpovědnosti po úřednících a politicích za jejich rozhodnutí, nahrazení politických trafik výběrovými řízeními na místa ve správních a dozorčích radách.

V rámci programů slibují Piráti zastavit hromadění exekucí, zavedení zásady jeden dlužník – jeden exekutor, redukci autorských poplatků, zákaz cenzury internetu nebo zavedení prvků přímé demokracie, například právo navrhovat zákony peticí s nejméně 20 tisíci podpisy.

Piráti se zatím do Sněmovny nedostali, podle průzkumů letos mají dosud největší šanci to změnit. Jejich podpora se pohybuje kolem pětiprocentní hranice, jejíž překonání je podmínkou pro vstup do dolní komory parlamentu.

Video Volební souboj Blesku: O daních, důchodech a minimální mzdě - Blesk Zprávy
720p 360p

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM VOLEBNÍCH PREFERENCÍ 2017 ZDE

KOMPLETNÍ KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017 NAJDETE ZDE

Video Jak by si Miloš zeman přál koalici po volbách? - Blesk TV
720p 360p

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
tomik007 ( 7. září 2017 19:32 )

ANO - VSECI KRADNU a niektory aj czerpaju

isolda666 ( 7. září 2017 19:25 )

To je všechno moc hezký a já vám fandím, ale tu zkorumpovanou mafii těžko prorazit.kdo ty mocné bude kontrolovat?v kontrolních orgánech sedí sami diletanti kteří si chtěj jen odpíchnou a jít domu.to přeci už musíte vědět. A odpovědnost za špatná rozhodnutí? Tak tomu se směju. To už by bylo v lochu k nehnutí.takový odeesák Nosek by už zčernal za ten průser na Palmovce

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa