Marksová lomila v debatě Blesku rukama. Stanjura se vysmál Babišovi, že neumí s počítačem

 • Autor: Jakub Veinlich,Klára Brunclíková,Zuzana Štíchová - 
  6. 9. 2017
  21:00

  První debata projektu „Blesk volební souboj 2017“ přinesla také několik potyček mezi pozvanými politiky. Poslanci se školili například z toho, na jakém úřadu může občan žádat o jakou dávku. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) při tomto tématu dokonce lomila rukama a to ve chvíli, kdy odpovídala její kolegyně z hnutí ANO Radka Maxová. Zástupce ODS Zbyněk Stanjura zase školil místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Bartoška z KDU-ČSL z počtů a vysmál se Andreji Babišovi, že neumí na počítači. Podívejte se na nejzajímavější momenty první předvolební debaty na téma Peněženka. 

 • 1.Spor o důchody

  Aby se člověk mohl mít v důchodu relativně dobře, má si pořídit děti, zaznělo také v Blesk volebním souboji 2017. Jenže politici se nedokázali dohodnout ani na věku, kdy občané mají do penze odcházet. Současná vláda sice věk zastropovala na 65 letech, každých pět let se ale po politické analýze může hranice měnit. Podle ministryně Marksové chtělo ANO stanovit věk pro odchod do důchodu na 70 let.

  Dostalo se i na důchodovou reformu. „Já mám pocit, že KDU-ČSL snad ani nebyla ve vládě, se vším teď nesouhlasí. Reformu nechtěli rušit. Pak jste zvedli ruku pro rušení reformy úplně bez problémů,“ spílala Markéta Adamová z TOP 09 místopředsedovi KDU-ČSL Janu Bartoškovi.

  „Vy jste vzdali práci na důchodové reformě,“ vrátil Adamové obratem Bartošek s tím, že šéf TOP 09 Miroslav Kalousek prásknul dveřmi asi po dvou setkáních politiků k tomuto tématu. 

  Video Hádka o důchody: Adamová z TOP 09 se pustila do lidovce. - Blesk Zprávy
  1080p 720p 360p

  Podle Zbyňka Stanjury je prý načase říkat lidem pravdu. Tedy, že si přes sociální pojištění nespoří na důchod.  

  Video Dolejš kárá Stanjuru: Nemůžete lidem říct, ať jim důchody zaplatí děti. - Blesk Zprávy
  1080p 720p 360p

 • 2.Debata o EET

  Vášnivou debatu hned v několika momentech přinesla také diskuse o elektronické evidenci tržeb. Většina politiků na dotazy moderátorek připustila, že by chtěla po volbách buď EET zrušit, anebo alespoň přijmout změny a různé výjimky, a to včetně hnutí ANO, jehož exministr financí Andrej Babiš je duchovním otcem EET.

  Zbyněk Stanjura z ODS ale poslankyni Radce Maxové (ANO) připomněl, že je to právě Andrej Babiš, který nutí trhovce používat moderní technologie, přitom neumí ani psát na počítači, jak prozradila nedávno jeho mluvčí. 

   

  Video „Babiš sám neumí na počítači.“ Stanjura kritizoval v debatě EET. - Blesk Zprávy
  1080p 720p 360p

 • 3.Daně a jejich výběr

  V programech jednotlivých politických stran najdete návrhy na změnu daní poměrně často. Politici chtějí nalákat voliče na progresivní zdanění firem, různé daňové sazby u DPH, ale i nižší zdanění rodin v případě, že mají dvě děti a více.

  Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová připomněla, že právě její strana chtěla už několikrát prosadit úlevu pro podnikatele ve formě Jednotného inkasního místa. Tedy jedné organizace, kde by se platily daně, zdravotní i sociální pojištění a další náležitosti. Živnostníkům se tak měla snížit administrativní zátěž a také chodit mnohem méně kontrol.

  „Akorát se to té Topce nepovedlo nějak udělat,“ vysmála se Adamové ministryně práce Michaela Marksová z ČSSD. „No vy jste to zrušili, hned jak jste začali vládnout,“ vrátila ministryni Adamová. 

   

  Video Jednotné inkasní místo pro podnikatele? Skandál, vrátila Marksová námitku Adamové. - Blesk Zprávy
  1080p 720p 360p

  Průzkum agentury Phoenix ResearchPrůzkum agentury Phoenix Research | 

   

 • 4.Otcovská dovolená

  Novinku otcovské prosadila současná vláda, i když se u ní strany v rámci koalice dost pohádaly. A podobně to vypadalo i v Blesk volebním souboji 2017.

  Z žen by otcovskou dovolenou ponechala jen ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD. Poslankyně Radka Maxová by tuto možnost pro otce zrušila. „Mám s tímto institutem problém, zvláště když je to týden a v podstatě to nenaplní tu funkci, o které jsme se bavili,“ řekla poslankyně.

  Vášně ale vzbudilo prohlášení Zbyňka Stanjury z ODS, který by také otcovskou dovolenou zrušil. „Je docela úsměvné, že týden dovolené buduje vztah otce k dítěti,“ uvedl. Co jeho slova způsobila? Podívejte se:

  Video Týden dovolené buduje vztah otce k dítěti? Falešné, namítl Stanjura (ODS). - Blesk Zprávy
  1080p 720p 360p

 • 5.Zvyšování daní

  Volby vyhrávají většinou ty strany, které slíbí snížení daní. V určité obdobě to platí i v těchto volbách do Poslanecké sněmovny, které nás čekají 20. a 21. října. Tentokrát se politici v Blesk volebním souboji 2017 školili z toho, kolik stát měsíčně na daních vybere. Zbyněk Stanjura (ODS) učil svého kolegu Jana Bartoška (KDU-ČSL) dokonce počítat. 

  Video Stanjura (ODS) k Bartoškovi (KDU-ČSL): Chcete poradit? - Blesk Zprávy
  1080p 720p 360p

 • 6.Kam jít pro dávky

  Politici také komentovali příběh seniora Petra, který prodává časopis Nový prostor. S důchodem sám nevyžije a z rodiny už se nemá na koho spolehnout. Důchod má 6300, za nájem ale platí čtyři tisíce. Na přídavky na bydlení přitom kvůli nájemní smlouvě nemá nárok.

  Pomoc Blesk.cz proto hledal u politiků. Ministryně práce a sociálních věcí lomila rukama. To ve chvíli, když její kolegyně – poslankyně hnutí ANO Radka Maxová – říkala, ať si dojde Petr pro dávky na úřad práce. 

  Video Maxová z ANO mluvila, Marksová z ČSSD lomila rukama. Proč? - Blesk Zprávy
  1080p 720p 360p

   

  Video Volební souboj Blesku: O daních, důchodech a minimální mzdě - Blesk Zprávy
  720p 360p

Doporučujeme
hejhej ( 7. září 2017 16:28 )

Všechny předvolební debaty jsou k ničemu. Nebudu volit Kalouska a jeho stranu, kteří za celou dobu, co jsou v politice neudělali pro lidi nic, stejně jako ODS s užvaněným Fialou a hloupým Stanjutou, KDUČSL,která se prezentovala ve volebním období podrazy a ČSSD, která svoji kampaň postavila na štvaní proti panu Babišovi , nezaplatila dosud dluh rodině právníka, podíleli se na prodeji bytů a OKD pod cenou a tahají k nám muslimy a prý odmítají kvóty. Za celé 4 bylo nejlepší ANO a nejlepší ministr financí Babiš. Volím ANO!!!

sendrazak ( 7. září 2017 10:36 )

naze: Moje řeč !!

kalina107 ( 7. září 2017 09:16 )

KONTROLNÍ OTÁZKA PRO FAŠISTICKOU ŠPÍNU - Co je podle tebe , nebo tvých kumpánů , MORÁLKA ?

havran2 ( 7. září 2017 07:07 )

Stanjura a Fiala, to jsou mistři světa ! ! !

naze ( 7. září 2017 05:42 )

Babiš je ze všech politiků nejlepší ministr financí, protože všem přistřihl křidélka a sebral peníze, používají na něj to největší svinstvo.Potřebují se ho zbavit,aby mohli dál krást. Volím to nejlepší: Babiše a Zemana.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa