Do voleb jde 31 stran a hnutí. Nejvíce v historii samostatné České republiky

Autor: jer, ČTK - 
1. 9. 2017
17:21

K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné ČR. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které v pátek provedly krajské úřady a pražský magistrát. Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž v každém regionu mělo své kandidáty 17 stran a hnutí.

Ve všech regionech včetně Prahy nabídly své adepty na poslance všechny hlavní parlamentní strany, tedy ANO 2011, ČSSD, KSČM, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Celorepublikové pokrytí mají rovněž hnutí SPD Tomia Okamury, Strana práv občanů, Piráti, Zelení, Svobodní, Realisté, Rozumní a ODA.

Plný počet kandidátek přihlásily také Dělnická strana sociální spravedlnosti, Řád národa - Vlastenecká unie, Blok proti islamizaci - Obrana domova, Referendum o Evropské unii, republikánská strana Miroslava Sládka a hnutí Sportovci pro společnost v čele s bývalým senátorem ODS Vlastimilem Sehnalem.

Pouze v Karlovarském kraji chybí Cesta odpovědné společnosti. Uskupení Dobrá volba 2016, které založil bývalý místopředseda TOP 09 Pavol Lukša, nemá kandidátky ve třech regionech. Stejně tak i uskupení Radostné Česko namířené proti elektronické evidenci tržeb, které muselo být vyřazeno v Ústeckém kraji. Česká strana národně sociální chybí ve čtyřech krajích.

Jak by si prezident Miloš Zeman přál koalici po volbách:

Video Jak by si Miloš zeman přál koalici po volbách - Blesk TV
720p 360p

Vše o volbách do Poslanecké sněmovny 2017, zde

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
surfer ( 1. září 2017 22:19 )

tak stranu si můžeš založit i ty, ovšem záleží, jestli tě pak budou lidi volit. Pokud nedosáhne těch minimálních 5 procent hlasů, tak si ani neštěknou. Vzpomínám si, jak po plyšáku vznikla dokonce i strana NEI (nezávislá erotická iniciativa), ženský s nahoře bez rozdávaly na ulici letáky, lidi jim to rvali z ruk, bohužel minimální počet hlasů tenkrát nedostali.

agfor ( 1. září 2017 21:10 )

To je zase povalečů, co si myslí, že si budou z našich přemrštěných daní žít jako prasata v žitě, aniž by museli dělat.

moiaza ( 1. září 2017 20:19 )

Pamatuji, jak jeden malý opilec vyřvával z Melantrichu větu "strany jsou pro straníky, OF pro všechny". OF je v zadnici a stran jak nas.raných.Naprosto nechápu, jak v malé banánové republice, může kandidovat 31 stran. K čemu je to dobré? Také pamatuji na další nesmysly toho malého skřeta, které z toho balkonu vyřvával. Ale to už je o něčem jiném.

ellenic ( 1. září 2017 19:45 )

Bože, 31 stran a bordel ve státě jak ve slepičárně . Neskutečné, na co vše se vyhazují peníze daňových poplatníků. K čemu takové strany nadpočetné jsou, jen na to, aby do nich stát cpal peníze a na seniory se kašle . Ti mnohdy živoří z malých důchodů, protože náklady spojené s bydlením neustále rostou, vše se zdražuje, stačí se podívat na zboží do regálů, je to katastrofa a to není jen o másle. A potom si přečtete seznam dárců a darů v hodnotě deseti milionů pro jednu hezuli a máte po náladě.

Andrej_Babis ( 1. září 2017 19:20 )

Jedno kolo a dost Babiš v programu rozvíjí i své letité teze o tom, že se ve Sněmovně příliš diskutuje, a opakuje i pochybnosti o existenci Senátu. V případě horní komory pak připouští možnost, že by se volby senátorů odehrály jenom v jednom kole a ne ve dvou jako dnes. Čili senátorem by se stal ten, kdo hned v prvním hlasování získá největší počet hlasů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa