DSSS a Národní socialisté jdou do voleb spolu. Spoléhají na podporu Kotleby

Autor: ČTK - 
24. 8. 2017
13:54

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní socialisté půjdou do nadcházejících sněmovních voleb společně. Kandidovat budou pod hlavičkou DSSS. Voliče chtějí oslovit důrazem na bezpečnost či národní zájmy nebo například prosazováním referenda o vystoupení z Evropské unie. Za cíl vyhlásily dosáhnout pěti procent hlasů potřebných ke vstupu do Sněmovny. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek ČTK řekli předseda DSSS Tomáš Vandas a místopředseda Národních socialistů Petr Benda.

Podle Vandase obě strany společně vytvořily kandidátky ve všech krajích. Po volbách by chtěly prosazovat referendum o vystoupení z EU, skoncovat s korupcí nebo „bojovat proti islamizaci“ ČR.

Rozhodnutí o společné kandidatuře Benda zdůvodnil tím, že nechtěli tříštit hlasy voličů. Kampaň podle něj bude vedena na sociálních sítích a v ulicích mezi voliči. V plánu jsou v každém kraji volební shromáždění. Náklady na kampaň budou podle Bendy „více než statisíce korun“. Vandas nechtěl bez znalosti volebních výsledků předvídat, s kým by strana byla ochotná po volbách spolupracovat, a s kým nikoli. Poznamenal, že by nechtěli jít do spolupráce se stranami, které se „podílely na rozkrádání státu“.

Video Vandas o hajlování na mítinku jeho strany: Ty lidi neznám! - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Vandas počítá s podporou politiků ze zahraničí včetně poslanců slovenské krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko, v jejímž čele stojí Marian Kotleba. Toho slovenská policie na konci července obvinila z extremismu.

Mezi pravicově extrémní strany je, například v pravidelné zprávě ministerstva vnitra o extremismu, řazena i DSSS. Předchůdkyně DSSS, Dělnická strana, vznikla v roce 2003. V roce 2010 vyhověl Nejvyšší správní soud návrhu vlády na zrušení strany. Soud v ní shledal xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus Adolfa Hitlera. Představitelé rozpuštěné strany pak vytvořili DSSS.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
sendrazak ( 24. srpna 2017 21:37 )

postavit mimo zákon Hnutí ANO a KSČM je blbost !! Tím by jste si to úplně p.r.o.s.r.a.l.i.protože tyto strany s vámi v celé řadě věcí souhlasí !!!

georg7 ( 24. srpna 2017 17:38 )

*** DSSS ***

wfa01 ( 24. srpna 2017 14:32 )

Bravo !!! Idealni vladni koalice po nasledujicich volbach by byla DSSS s Narodnimi socialisty a SPD Tomio Okamuru. V tomto pripade bychom meli ABSOLUTNI JISTOTU, ze do nasi vlasti nevpadne VRAZEDNY MUSLIMACKY A NEGROIDNI ODPAD a ze bude konecne DOKONALE zlikvidova stavaji zlocinecky a vlastizradny havlisticko-estebacky polistopadovy rezim, ktery znamena pro nasi vlast TOTALNI KATASTROFU a smrtelne nebezpeci GENOCIDY NAS, NASICH DETI A NASICH VNUKU bestialnim MUSLIMACKYM A NEGROIDNIM ODPADEM !!! Nasi vlast muze zachranit pouze VLADA TECHTO VLASTENECKY ORIENTOVANYCH STRAN !!! MAME POSLEDNI MOZNOST NASI ZACHRANY !!! Proto volte TYTO STRANY. CSSD, ODS, KSCM, TOP09, ANO a KDU-CSL postavit IHNED mimo zakon !!! V nasem nejvlastnejsim zajmu !!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa