„Vždy jsem tvrdil, že se do politiky vrátím, až vlast zavolá. Jak víte, vlast jen tak nevolá, ale zavolal prezident republiky (Miloš Zeman).“ Tímto prohlášením upoutal pozornost František Ringo Čech při svém oficiálním představení coby celorepublikového lídra. Skutečně se Miloš Zeman coby nadstranický prezident vměšuje tímto způsobem do parlamentních voleb?

Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček ale prezidentovo angažování ve věcech strany, která kdysi nesla jeho jméno a stále je s ním úzce spojena skrze jeho spolupracovníky, komentovat příliš nechtěl. „Mohu pouze poznamenat, že se pan prezident v nedávné době s F. R. Čechem na Hradě setkal,“ odpověděl na dotazy Blesku, zda může Zemanovy přímluvy potvrdit.

Na kandidátkách Strany práv občanů se v minulosti objevili prezidentův kancléř Vratislav Mynář, jeho poradce a místopředseda strany Martin Nejedlý nebo zástupce ředitele protokolu Vladimír Kruliš, který kdysi chodil se Zemanovou dcerou Kateřinou. Navrch k tomu je šéf hradních analytiků Radek Augustin předsedou olomoucké buňky, blízko k němu má i další místopředseda strany Martin Keremidský, který se Zemanem působil dříve v ČSSD. Oba shodně ze strany odešli v roce 2007.

„Myslím si, že pan prezident volby vyhraje a v tom případě bude potřebovat spojence v parlamentu,“ nezastírá navíc jasné spojení ani předseda SPO Jan Veleba.

Ringo Čech proslul bizarními obrazy

Malba s jasným názvem Zvířátka obdivují pí*u, o kterém tvrdí, že „to není žádná čuňárna“. Jiná se jmenuje Nuda Golf Course, i na ní jsou ženská přirození. Chce vidět paničku je zase obraz s vibrátorem. A tak by se dalo pokračovat poměrně dlouho. Malířská tvorba, které se Čech v poslední době nejvíc věnuje, rozhodně není pro děti.

Nejslavnější Ringův obraz Zvířátka obdivují píču je majetkem Národní galerie.
Nejslavnější Ringův obraz Zvířátka obdivují píču je majetkem Národní galerie.
Autor: Blesk - Roman Černý a archiv Blesku

Své politické přesvědčení pak zase ztvárnil v Lekci němčiny pro uprchlíky. V hlavní roli - opět nahé ženy. Jedná se o učitelky, které se snaží vzdělávat uprchlíky, místo toho z nich černoši ztrhají šaty.

V podobném duchu je i další Čechův obraz s názvem Praotec Čech vítá uprchlíky. Nechybí ženské přirození, ani černoši. „Češi mají radost, protože netuší, co je čeká!“ varoval v uveřejněném komentáři k obrazu.

„Stala se apokalypsa! Lidem to nedochází. My se těch migrantů už nezbavíme! Bude se bojovat. V Evropě bude občanská válka. Strašná. Do tří let,“ řekl také v rozhovoru pro Blesk v dubnu 2016.

Ringo Čech dostal v říjnu 2015 od prezidenta Miloše Zemana Medaili za zásluhy. Státní vyznamenání pro výtvarníka, herce a hudebníka se nesetkalo s příliš pozitivními reakcemi.

Obraz Františka Ringo Čecha - Praotec Čech vítá uprchlíky.
Obraz Františka Ringo Čecha - Praotec Čech vítá uprchlíky.
Autor: Facebook, archiv Blesku

Protiuprchlický je i Okamura nebo Realisté

Na protiuprchlickou kartu vsázejí před nadcházejícími volbami ale také Okamurova Svoboda a přímá demokracie nebo Realisté, kteří nedávno angažovali známého odpůrce migrantů Alexandera Tomského.

Pan Alexander Tomský je člověk – všichni ho znáte – který realisticky myslí. Nejenom od včerejška, ale vždycky tak myslel. Je to člověk, který velmi přesně rozeznává a popisuje problémy, které trápí současnou Evropu, a k těmto problémům poskytuje zasvěcený komentář. Takového člověka Realisté ve svých řadách rádi přivítali,“ představili Realisté svého lídra pardubické kandidátky.

Video
délka: 07:25
480p 360p 240p

Tomský o Češích v Británii Alexandr Božilov, Petr Soukup

Podobného ražení je také poslanec Martin Lank, který skončil v Úsvitu a přešel právě do strany Petra Robejška.

To Okamurova SPD, která se vydělila z Úsvitu v první polovině roku 2015, má konstantní protievropský a protiuprchlický program, nehledě na to, že sám její šéf má kořeny mimo Českou republiku. Před několika dny například vyčítal plzeňskému hejtmanovi pozvánku pro nejlepší cizince, aby žili v Plzeňském kraji. Chtěl jim k tomu poskytnout byty. „Další šok – vládní ČSSD chce kupovat cizincům byty místo toho, aby se starali o naše občany,“ napsal k tomu Okamura na Facebooku.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
17 fotografií