Politolog, překladatel a nakladatel Tomský žil několik let ve Velké Británii. V posledních letech se dostal do povědomí v Česku jako komentátor. Nyní se rozhodl vstoupit k Realistům – prý mu lidé začali kvůli názorovým shodám se stranou Petra Robejška přisuzovat členství, až se o ně nakonec sám přihlásil.

„Realisté se nikdy netajili tím, že pro lidi, kteří mají podobný názor na politiku, na problémy, které tady vznikají, na jejich řešení – je vždycky místo v naší straně. A jestli to o někom platí opravdu stoprocentně, tak je to pak Alexandr Tomský,“ přijal ho na tiskové konferenci Robejšek.

„Pan Alexander Tomský je člověk – všichni ho znáte – který realisticky myslí. Nejenom od včerejška, ale vždycky tak myslel. Je to člověk, který velmi přesně rozeznává a popisuje problémy, které trápí současnou Evropu, a k těmto problémům poskytuje zasvěcený komentář. Takového člověka Realisté ve svých řadách rádi přivítali,“ představil lídra pardubické kandidátky.

Tomský o sobě prohlásil, že zastává „liberálně konzervativní“ pohled na svět. „Patřím k těm konzervativcům, kteří akcentují národ, ale nikoliv v tom fašizujícím smyslu jako extremisté, kteří se vyrojili různě v Evropě,“ uvedl.

Video
délka: 07:25
480p 360p 240p

Alexander Tomský - Velká Británie a přistěhovalci Alexandr Božilov, Petr Soukup

Na dotaz, jaký výsledek ve volbách budou Realisté považovat za úspěch, Robejšek řekl, že dvouciferné číslo. A zpochybnil predikce předvolebních průzkumů.

Video
délka: 02:35
720p 360p

Poslanec Lank: Proč skončil v Úsvitu a přestoupil k Realistům? Blesk - Jaroslav Šimáček

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
9 fotografií