Když si lidovci pohorší, Bělobrádek končí: „Bylo by to jako smrkat do rukávu“

Autor: jer, ČTK - 
2. 8. 2017
20:14

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek je připraven rezignovat, pokud KDU-ČSL skončí v letošních říjnových sněmovních volbách s horším výsledkem než před čtyřmi lety. Bělobrádek to řekl týdeníku Euro. Ve volbách do Sněmovny v roce 2013 lidovci získali 6,78 procenta.

Podle červencového volebního modelu agentury STEM by KDU-ČSL ve sněmovních volbách dostala 6,7 procenta, Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) straně v červnu přisuzovalo 7,5 procenta. Bělobrádek podle Euro.cz řekl, že ihned rezignuje na post předsedy strany, pokud by konečný výsledek klesl pod úroveň z roku 2013. „To je snad samozřejmé ve slušné společnosti. To je, jako kdybyste se zeptal, jestli je dobré smrkat do rukávu. To (rezignace) snad patří k nějaké politické kultuře,“ cituje Bělobrádka server.

Lidovci v tomto týdnu představili svou vlastní kampaň, kterou museli narychlo vymyslet po rozchodu se Starosty a nezávislými (STAN). Koalice těchto dvou stran ve většině průzkumů z posledních několika měsíců nedosáhla na desetiprocentní zisk nutný pro vstup do Sněmovny.

Lidovci mají při samostatné kandidatuře ambice dosáhnout zhruba na sedm až devět procent. „Každý hlas, který bude navíc oproti minulému zisku, budu považovat za úspěch. Ve všech volbách za těch sedm let, co jsem předseda, jsme dosáhli lepšího výsledku než předtím,“ řekl Bělobrádek na dotaz, jaký volební výsledek by považoval za úspěch.

Lidovce vede od listopadu 2010 a v roce 2013 je po tříleté pauze dovedl zpět do křesel v Poslanecké sněmovně. Letos v květnu na sjezdu KDU-ČSL uspěl počtvrté ve volbě předsedy proti Jiřímu Čunkovi, když získal 84 procent hlasů.

Vše o volbách do poslanecké sněmovny 2017 zde

VIDEO: Jiří Čunek o rozbití koalice se Starosty
Video Jiří Čunek o rozbití koalice se Starosty - Blesk/Zuzana Štíchová
720p 360p

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
tramping ( 7. srpna 2017 10:52 )

Všimli jste si,jak KALOUSEK se nyní před volbama stáhnul s těma svejma žvástama do ústraní,aby lidi na tu jeho protilidovou žvanírnu trochu pozamomínali,aby se dostal do "parlamentu" a potom zase začne urážet lidi, kteří to opravdu s naším státem myslí dobře,jako pan Babiš ,prezident Zeman,pan Filip a.t.d. Nikdy již nevolit TOP 09 s Kalouskem,ODS s Fialou a KDu ČSL s větrníkem Bělobrádkem !!

Nezadat ( 5. srpna 2017 08:40 )

Nezadat ( 5. srpna 2017 08:35 )

A ty své idioty může vzít sebou,ksindl jeden podělanej.

tramping ( 3. srpna 2017 16:24 )

zindula !! Ještě jsi kámo zapoměl nevolit ODS s Marečkem Bendou,místopředsedkyní Uzeninou a Mirkou Němcovou

tramping ( 3. srpna 2017 16:22 )

allahakbar: Žádné děti nemohou zato,kde a komu se narodili !! Děti se nerodí špatné !! Ale záleží na výchově rodičů, čemu je vedou !! A to tady u těch paterčat asi nebude to pravé ořechové,protože rodiče mají jenom natažené ruce a nikdy se o nic nepřičinili,takže vychovají dalších pět nemakačenků !!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa